Marysia Milczarek

Jak wybrać zdrowe przysmaki dla psa?

Twój pies to łakomczuch i uwielbia różnego rodzaje smakołyki? Zastanawiasz się, jak wybrać dla niego te najlepsze? Tak, żeby były dla niego zdrowe i wartościowe? W dzisiejszym wpisie opowiemy Wam na co zwrócić uwagę podczas wyboru zdrowych przysmaków dla psa. 

Zdrowe przysmaki dla psa – jak je wybrać? 

Półki z przysmakami w sklepach zoologicznych obfitują w przeróżne smakołyki dla psów. Jak spośród tych wszystkich przeróżnych pod względem form, a także smaków, wybrać przysmaki, które przede wszystkim będą zdrowe dla Twojego pupila? 

Czytaj skład 

Oczywiście należy czytać ich skład. Uczciwy producent poda szczegółową listę składników, dzięki której bez problemu będziecie mogli wyczytać, czy dane przysmaki są naturalne, mięsne, a tym samym zdrowe dla Waszego psa. Czy wręcz przeciwnie – zawierają sztuczne dodatki chemiczne, konserwujące albo stworzone są z przetworzonych surowców, które będą mało wartościowe dla psa. 

Oparte na mięsie 

Wybierając przysmaki dla swojego psa warto zwrócić uwagę na to, ile zawierają one mięsa. Często przysmaki nie opierają się głównie na mięsie, a powinny! Mięso to źródło aminokwasów, kwasów tłuszczowych oraz mikro- i makro-elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu psa. 

Nasze liofilizowane przysmaki ORIJEN takie właśnie są! W 100% mięsne i w 100% naturalne. Powstają bez gotowania i bez dodatku sztucznych substancji konserwujących. Dzięki procesowi liofilizacji w przysmakach pozostaje bogactwo wartości odżywczych w skoncentrowanej formie. ORIJEN FREEZE DRIED Treat to przepyszna mięsna przekąska dla Twojego psa! 

Ograniczona ilość węglowodanów 

Jeśli wybierasz przysmaki dla swojego psa warto, abyś zwrócił uwagę na zawartość węglowodanów. Przede wszystkim na pierwszym miejscu w składzie powinno być mięso, a warzywa i owoce powinny stanowić jedynie dodatek. Warzywa i owoce takie jabłka, gruszki, dynia to cenne źródła włókna pokarmowego, a także witamin oraz minerałów, niezbędnych dla zdrowia psa. 

ACANA FREEZE DRIED Treat to monoproteinowe, liofilizowane przysmaki dla psów. Oparte na jednym źródle białka pochodzenia zwierzęcego idealnie sprawdzą się jako przysmak u psów wrażliwych lub z alergiami pokarmowymi. 

Zdrowie płynące z dodatków funkcjonalnych

W składzie niektórych przysmaków można znaleźć takie składniki jak żurawina, rozmaryn, zieloną herbatę czy kwasy Omega 3 i 6. Dodaje się je nie bez powodu. Jest to tzw. żywność funkcjonalna, która ma działanie prozdrowotne zarówno dla nas, ale także dla naszych czworonożnych pupili. Dodatek ekstraktu z zielonej herbaty pomoże zapobiegać powstawaniu płytki nazębnej poprzez redukcję ilości patogennych bakterii. Znajdziecie go w naszych bezzbożowych ciastkach MEAT HIT Dental Care. Kwasy Omega 3 i 6 to niezbędny element diety, zwłaszcza w okresie lnienia naszych pupili. Wpłyną one na poprawę jakości sierści i skóry psa. Bogate w ryby, a tym samym w kwasy Omega 3 i 6 są nasze ciastka MEAT HIT Skin & Coat, które Twój pies pokocha! 

Po tym jak wiecie już na czym skupić się wybierając zdrową przekąskę dla Wasze psa, zapraszamy do poczytania o tym jak go nimi efektywnie nagradzać

Wróć do listy aktualności