Jak zabezpieczyć choinkę przed psem? - Blog Acana Polska

Aktualności

Aneta Urbaniak

Jak zabezpieczyć choinkę przed psem?

Jak zabezpieczyć choinkę przed psem?

Świąteczna choinka to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli Bożego Narodzenia. Jednakże, gdy w domu mamy czworonożnego przyjaciela, zadanie związane z zabezpieczeniem choinki przed jego ciekawością i energią staje się nie lada wyzwaniem. Podzielimy się z Tobą kilkoma praktycznymi poradami, jak sprawić, aby świąteczna ozdoba nie tylko zachwycała domowników i świątecznych gości, ale również przetrwała cały okres świąt w nienaruszonym stanie i z zachowaniem bezpieczeństwa dla psa. Zobacz, jak zabezpieczyć choinkę przed psem!

Wybierz bezpieczne miejsce

Zanim przystąpisz do ozdabiania choinki, zastanów się nad miejscem, w którym ją umieścisz. Staraj się unikać miejsc, do których Twój pies ma łatwy dostęp. Ulokowanie zbyt blisko kanapy lub niskiego stolika może skusić pupila do podgryzania ozdób

Zabezpiecz korzenie choinki

Jeśli w Twoim domu zagościła żywa choinka, pamiętaj o zabezpieczeniu korzeni. Wiele psów przyciąga zapach żywicy, co może skłonić je do kopania wokół drzewka. Umieść choinkę w solidnym stojaku i przykryj korzenie warstwą ziemi lub kory, aby utrudnić zwierzakowi dostęp. 

Wybierz trwałe ozdoby

Jeśli Twój pies jest zwolennikiem zabawy, lepiej zrezygnuj z delikatnych ozdób szklanych czy ceramicznych. Postaw na trwałe, plastikowe lub drewniane ozdoby, które są bardziej odporne na ewentualne psie szaleństwa. Przy tym – zdecydowanie bezpieczniejsze. W przypadku strącenia bombki lub innej ozdoby ze szkła, wzrasta ryzyko poranienia psich łapek. 

Ucz psa “dobrych manier”

Pojawienie się świątecznego drzewka w domu to doskonała okazja do wzmocnienia hasła “zostaw” lub “nie ruszaj”. Nagradzaj swojego psa za posłuszeństwo, gdy zbliża się do choinki, ale nie dotyka ozdób, a na dalszym etapie nauki – za ignorowanie drzewka. Pamiętaj, że nie tylko stłuczone bombki stanowią niebezpieczeństwo. Nie pozwalaj psu również na podgryzanie gałązek. Wiele gatunków popularnych świerków i jodeł mogą powodować problemy trawienne u zwierzaka: złe samopoczucie, wymioty, biegunkę. Tym bardziej wzmacniaj dobre wybory pupila, gdy omija drzewko z daleka. Nauka nastawiona na wyłapywanie i nagradzanie oczekiwanych zachowań jest bardzo efektywna.

Zaproponuj alternatywę

Jeśli Twój pies nie daje za wygraną i wciąż wykazuje nadmierne zainteresowanie choinką, zastanów się nad zaproponowaniem mu alternatywy. Może to czas na ciekawą, wspólną zabawę? Kilka pomysłów angażujących pupila znajdziesz w TYM wpisie. Spróbuj również wręczyć pupilowi gryzak dentystyczny WHIMZEES, który nie tylko zadba o higienę jamy ustnej, a także uspokoi emocjonalnie zwierzaka. Dla lepszego efektu ukojenia wybierz WHIMZEES Wege Róg z dodatkiem uspokajającego rumianku. 

Jak zabezpieczyć choinkę przed psem?

Skutecznie! Pamiętaj, że zabezpieczenie choinki przed psem to nie tylko kwestia utrzymania pięknej świątecznej ozdoby, ale przede wszystkim bezpieczeństwa Twojego zwierzaka. Odpowiednio zabezpieczona choinka sprawi, że święta będą spokojne i radosne zarówno dla Ciebie, jak i Twojego wiernego towarzysza. 

Zapisz się do newslettera

  • Bądź zawsze na bieżąco!
  • Nie przegap nowych treści

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress