Biologicznie Odpowiednie Odżywianie szczeniaka - Blog Acana Polska

Aktualności

Małgorzata Jakób

Biologicznie Odpowiednie Odżywianie szczeniaka

Jak karmić szczeniaka, aby otrzymywał wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju?

W pierwszych 4 tygodniach życia najważniejszym pokarmem dla szczenięcia jest mleko matki. To z niego nowo narodzony pies uzyskuje wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Jak powinno wyglądać żywienie szczeniaka gdy przestanie pić mleko matki? Jak go karmić i co mu podawać, żeby rozwijał się prawidłowo?

Po odstawieniu szczenięcia od matki należy zadbać o to, żeby otrzymywał Biologicznie Odpowiednie posiłki. Przy wyborze jedzenia dla szczeniaka warto wiedzieć, że jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest od 2 do 4 razy większe niż u psów dorosłych.

Pierwszy rok życia szczenięcia szczególnie ważny

W pierwszym roku życia pies rozwija się bardzo intensywnie. W tym czasie ma miejsce jego intensywny rozwój umysłowy i fizyczny, rozwija się układ pokarmowy i odpornościowy, a także kształtują kości i stawy. Następuje wymiana zębów mlecznych na stałe. Dla organizmu szczenięcia to ogromny wysiłek. Szczenię bardzo szybko rośnie, a w pierwszym roku zwiększa swoją masę urodzeniową od 20 do nawet 100 razy.

Dla szczenięcia ten okres jest szczególnie ważny, dlatego też jego organizm w tym czasie wymaga sporej dawki witamin, składników mineralnych, tłuszczy i białka zwierzęcego. Wszystkie składniki odżywcze, których szczenię potrzebuje dla prawidłowego rozwoju powinny być dostarczane do jego organizmu w sposób naturalny, czyli z pożywieniem. Prawidłowe odżywianie psa w wieku szczenięcym na pewno będzie miało pozytywny wpływ na jego zdrowie i dobre samopoczucie na każdym etapie jego życia.

Karma dla juniora odpowiedzią na 3 mięsne pytania.

Pies jest ewolucyjnie przystosowany do diety opartej na mięsie, dlatego przy wyborze pożywienia warto zadbać o to, by było ono Biologicznie Odpowiednie. Wybierając karmę dla szczeniaka należy zwrócić uwagę na jej skład i zadać sobie 3 mięsne pytania:

  1. Ile zawiera mięsa?
  2. Jak dużo ma w składzie świeżego mięsa?
  3. Ile jest w niej rodzajów mięs

Biologicznie Odpowiednie odżywianie szczeniąt, czyli jakie?

Biologicznie Odpowiednie odżywianie szczeniąt to takie, które najlepiej odzwierciedla naturalną dietę psów.  Jedzenie to powinno zaspokajać potrzeby żywieniowe czworonogów w każdym wieku, od szczeniaka poprzez psa dorosłego po psiego staruszka. W naturze szczeniak jadłby to samo, co jego rodzice, dlatego w diecie szczeniaka powinno znaleźć się dużo świeżego i różnorodnego mięsa, odpowiednie proporcje warzyw, owoców i ziół oraz mała ilości węglowodanów. Biologicznie Odpowiednie Jedzenie dla szczeniaków, to takie, które  odwzorowuje ich naturalne potrzeby żywieniowe.

Na 3 mięsne pytania najlepiej odpowiada Biologicznie Odpowiednie Jedzenie ORIJEN i ACANA. Zawiera w składzie świeże i różnorodne mięso, w proporcjach Whole Prey, czyli  mięso mięśniowe, świeże organy, szpik, chrząstki. To naturalne źródło białka, tłuszczy, witamin i związków mineralnych, dzięki czemu nie ma potrzeby sztucznej suplementacji. Mięso, którym przepełniona jest sucha karma ACANA i ORIJEN pochodzi wyłącznie od lokalnych i zaufanych dostawców. W składzie można znaleźć m.in. drób z wolnego wybiegu, ryby poławiane w ich naturalnym środowisku, jagnięta wypasane na łące, a jaja  z lokalnych farm preriowych.

ACANA i ORIJEN  to szeroki wybór karm dla szczeniaków, a także jedzenie dla psów wszystkich ras i w każdym wieku. W asortymencie ACANA znaleźć można kilka różnych formuł dedykowanych dla szczeniąt. ACANA HERITAGE: Puppy Large Breed – karma dla szczeniąt dużych ras, Puppy Small Breed – karma dla szczeniaka małej rasy, Puppy Junior – karma dla szczeniaka rasy średniej wielkości. Ponadto pozostałe linie: Classics, Singles i Regionals można podawać psom wszystkich ras niezależnie od wieku, również szczeniętom. ORIJEN Puppy polecamy szczeniakom wszystkich ras i w każdym wieku. Linie ORIJEN, które można podawać wszystkim psom bez względu na ich wiek i rasę, w tym także szczeniakom to Original, Tundra, Six Fish oraz Regional Red.

Nagradzanie ważne w diecie juniora.

W diecie szczeniąt ważną rolę odgrywają przysmaki dla psów. Są one doskonałym uzupełnieniem codziennego menu. Psie przysmaki mogą być pomocne w wychowywaniu, a podczas nauki sztuczek są doskonałą nagrodą. Nauka szczenięcia poprzez zabawę ma wpływ na jego prawidłowy rozwój. Jeśli właściciel mądrze będzie uczył swojego psa, ten chętnie będzie wykonywał jego polecenia i nie zrazi się do nauki.

Przysmaki oprócz tego, że powinny psu smakować, muszą  być zdrowe. Najlepiej, aby zawierały w składzie dużo świeżego mięsa oraz były bogate w białko i tłuszcze zwierzęce. Przysmaki dla psów ACANA, ORIJEN takie właśnie są. Przygotowywane ze świeżego, różnorodnego mięsa, w proporcjach WholePrey (mięso mięśniowe, organy i szpik). To smakołyki dla psów, które są idealnym odzwierciedleniem naturalnej psiej diety.

Biologicznie Odpowiednie Odżywianie jest bardzo ważnie. Dlatego warto mieć świadomość tego, jak należy odżywiać szczeniaki i wiedzieć co trafia do szczenięcej miski.

Zadbaj o prawidłową dietę swojego szczeniaka i zapewnij mu Biologicznie Odpowiedni rozwój. 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

  • Bądź zawsze na bieżąco!
  • Nie przegap nowych treści

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).