Biologicznie Odpowiednie Odżywianie szczeniaka - Blog Acana Polska

Aktualności

Małgorzata Jakób

Biologicznie Odpowiednie Odżywianie szczeniaka

Jak karmić szczeniaka, aby otrzymywał wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju?

W pierwszych 4 tygodniach życia najważniejszym pokarmem dla szczenięcia jest mleko matki. To z niego nowo narodzony pies uzyskuje wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Jak powinno wyglądać żywienie szczeniaka gdy przestanie pić mleko matki? Jak go karmić i co mu podawać, żeby rozwijał się prawidłowo?

Po odstawieniu szczenięcia od matki należy zadbać o to, żeby otrzymywał Biologicznie Odpowiednie posiłki. Przy wyborze jedzenia dla szczeniaka warto wiedzieć, że jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest od 2 do 4 razy większe niż u psów dorosłych.

Pierwszy rok życia szczenięcia szczególnie ważny

W pierwszym roku życia pies rozwija się bardzo intensywnie. W tym czasie ma miejsce jego intensywny rozwój umysłowy i fizyczny, rozwija się układ pokarmowy i odpornościowy, a także kształtują kości i stawy. Następuje wymiana zębów mlecznych na stałe. Dla organizmu szczenięcia to ogromny wysiłek. Szczenię bardzo szybko rośnie, a w pierwszym roku zwiększa swoją masę urodzeniową od 20 do nawet 100 razy.

Dla szczenięcia ten okres jest szczególnie ważny, dlatego też jego organizm w tym czasie wymaga sporej dawki witamin, składników mineralnych, tłuszczy i białka zwierzęcego. Wszystkie składniki odżywcze, których szczenię potrzebuje dla prawidłowego rozwoju powinny być dostarczane do jego organizmu w sposób naturalny, czyli z pożywieniem. Prawidłowe odżywianie psa w wieku szczenięcym na pewno będzie miało pozytywny wpływ na jego zdrowie i dobre samopoczucie na każdym etapie jego życia.

Karma dla juniora odpowiedzią na 3 mięsne pytania.

Pies jest ewolucyjnie przystosowany do diety opartej na mięsie, dlatego przy wyborze pożywienia warto zadbać o to, by było ono Biologicznie Odpowiednie. Wybierając karmę dla szczeniaka należy zwrócić uwagę na jej skład i zadać sobie 3 mięsne pytania:

  1. Ile zawiera mięsa?
  2. Jak dużo ma w składzie świeżego mięsa?
  3. Ile jest w niej rodzajów mięs

Biologicznie Odpowiednie odżywianie szczeniąt, czyli jakie?

Biologicznie Odpowiednie odżywianie szczeniąt to takie, które najlepiej odzwierciedla naturalną dietę psów.  Jedzenie to powinno zaspokajać potrzeby żywieniowe czworonogów w każdym wieku, od szczeniaka poprzez psa dorosłego po psiego staruszka. W naturze szczeniak jadłby to samo, co jego rodzice, dlatego w diecie szczeniaka powinno znaleźć się dużo świeżego i różnorodnego mięsa, odpowiednie proporcje warzyw, owoców i ziół oraz mała ilości węglowodanów. Biologicznie Odpowiednie Jedzenie dla szczeniaków, to takie, które  odwzorowuje ich naturalne potrzeby żywieniowe.

Na 3 mięsne pytania najlepiej odpowiada Biologicznie Odpowiednie Jedzenie ORIJEN i ACANA. Zawiera w składzie świeże i różnorodne mięso, w proporcjach Whole Prey, czyli  mięso mięśniowe, świeże organy, szpik, chrząstki. To naturalne źródło białka, tłuszczy, witamin i związków mineralnych, dzięki czemu nie ma potrzeby sztucznej suplementacji. Mięso, którym przepełniona jest sucha karma ACANA i ORIJEN pochodzi wyłącznie od lokalnych i zaufanych dostawców. W składzie można znaleźć m.in. drób z wolnego wybiegu, ryby poławiane w ich naturalnym środowisku, jagnięta wypasane na łące, a jaja  z lokalnych farm preriowych.

ACANA i ORIJEN  to szeroki wybór karm dla szczeniaków, a także jedzenie dla psów wszystkich ras i w każdym wieku. W asortymencie ACANA znaleźć można kilka różnych formuł dedykowanych dla szczeniąt. ACANA HERITAGE: Puppy Large Breed – karma dla szczeniąt dużych ras, Puppy Small Breed – karma dla szczeniaka małej rasy, Puppy Junior – karma dla szczeniaka rasy średniej wielkości. Ponadto pozostałe linie: Classics, Singles i Regionals można podawać psom wszystkich ras niezależnie od wieku, również szczeniętom. ORIJEN Puppy polecamy szczeniakom wszystkich ras i w każdym wieku. Linie ORIJEN, które można podawać wszystkim psom bez względu na ich wiek i rasę, w tym także szczeniakom to Original, Tundra, Six Fish oraz Regional Red.

Nagradzanie ważne w diecie juniora.

W diecie szczeniąt ważną rolę odgrywają przysmaki dla psów. Są one doskonałym uzupełnieniem codziennego menu. Psie przysmaki mogą być pomocne w wychowywaniu, a podczas nauki sztuczek są doskonałą nagrodą. Nauka szczenięcia poprzez zabawę ma wpływ na jego prawidłowy rozwój. Jeśli właściciel mądrze będzie uczył swojego psa, ten chętnie będzie wykonywał jego polecenia i nie zrazi się do nauki.

Przysmaki oprócz tego, że powinny psu smakować, muszą  być zdrowe. Najlepiej, aby zawierały w składzie dużo świeżego mięsa oraz były bogate w białko i tłuszcze zwierzęce. Przysmaki dla psów ACANA, ORIJEN takie właśnie są. Przygotowywane ze świeżego, różnorodnego mięsa, w proporcjach WholePrey (mięso mięśniowe, organy i szpik). To smakołyki dla psów, które są idealnym odzwierciedleniem naturalnej psiej diety.

Biologicznie Odpowiednie Odżywianie jest bardzo ważnie. Dlatego warto mieć świadomość tego, jak należy odżywiać szczeniaki i wiedzieć co trafia do szczenięcej miski.

Zadbaj o prawidłową dietę swojego szczeniaka i zapewnij mu Biologicznie Odpowiedni rozwój. 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

  • Otrzymaj 12% rabatu na pierwsze zakupy!
  • Bądź zawsze na bieżąco!
  • Nie przegap nowych treści

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress