O nas

Aneta Urbaniak

Wheelchairtrip to wyprawy podróżnicze, które unaoczniają, że wózek dla osoby z niepełnosprawnością, nie jest w stanie złamać hartu ducha i chęci do odkrywania najdalszych zakątków świata. Za Wheelchairtrip stoi Michał Woroch, podróżnik, fotograf i jeden za 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością. Jego projekty podróżniczo-fotograficzne relacjonowano m.in. w National Geographic, Traveler czy Zwierciadle. Dotknięty rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA), udowadnia, że ograniczenia można pokonać. Jak sam twierdzi, podróże sprawiają, że czuje się spełniony. 

Podejmowane wyzwania robią wrażenie! Pierwsza wyprawa Wheelchairtrip odbyła się w 2018 r. i zajęła 371 dni. Od Ameryki Południowej po Alaskę, Michałowi towarzyszył Maciej Kamiński, również poruszający się na wózku. Razem z m.in. Bartoszem Mrozkiem, Michał dotarł też zimą na 4000 m n.p.m. masywu górskiego Annapuryny w Nepalu. 

Ostatnia wyprawa to pierwszy etap projektu “MOŻESZ – Wyprawa o tym, że bariery są tylko w głowie”. W jego ramach Michał wraz z Jakubem Kujawskim – podróżnikiem, grotołazem i  wspinaczem – odwiedzili Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Nepal, Tyber, Chiny, Laos i Tajlandię. A wszystko to w ciągu 142 dni!

Jako Acana Polska nie możemy nie zgodzić się z hasłem towarzyszącym ostatniemu projektowi. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem gotowości do doświadczania, walki z własnymi słabostkami i chęcią dzielenia się ze światem przebiegiem tych wyjątkowych przygód. 

Pełni głębokiej wiary w to, że każdy z nas może więcej, z przyjemnością staliśmy się partnerem wyprawy MOŻESZ. Liczymy na jej kontynuację.