Nasze marki

Emilia

Gryzaki dentystyczne Whimzees dla psów

Firma WellPet to grupa ludzi kochających psy, ludzi i Ziemię. Mają obsesję na punkcie wprowadzania na rynek wyłącznie najlepszych, najzdrowszych i najciekawszych do zabawy produktów dla psów. Robią to w zrównoważony i społecznie odpowiedzialny sposób. Tak powstała marka Whimzees.

Whimzees to najlepsze na świecie gryzaki dentystyczne, stworzone z myślą o higienie jamy ustnej psów. Wytwarzane są w Holandii z najdoskonalszych składników, według najwyższych standardów. To, co szczególnie ważne, cała ich produkcja odbywa się w trosce o środowisko naturalne poprzez oszczędność energii, recykling i zarządzanie odpadami.

Dlaczego gryzaki dentystyczne Whimzees są tak ważne dla zdrowia Twojego psa?

Gryzaki dentystyczne WHIMZEES opracowano, aby pomóc w usunięciu płytki nazębnej i kamienia nazębnego u dorosłych psów, poprzez mechaniczne ścieranie. Dzięki twardej konsystencji i unikatowym wzorom WHIMZEES zachęcają do dłuższego żucia, wydłużając czas czyszczenia. Posiadają również wypustki i krawędzie ułatwiające czyszczenie trudno dostępnych miejsc na podobieństwo włosia szczoteczki do zębów. Dodatkową zaletą gryzaków dentystycznych jest to, że kiedy pies żuje lub gryzie je przez dłuższy czas, następuje pobudzenie ślinianek i zwiększone wydzielanie śliny do jamy ustnej. Ślina psów ma właściwości przeciwbakteryjne i jest szczególnie skuteczna przeciwko bakteriom Escherichia coli i Streptococcus canis, dzięki czemu może pomóc ograniczyć rozwój płytki nazębnej, poprawiając ogólny stan zdrowia zębów.

Dlaczego pielęgnacja zębów jest ważna dla zdrowia psa?

Pielęgnacja zębów jest ważna dla zdrowia psa, ponieważ jeśli jest niewystarczająca, może prowadzić do rozwoju chorób przyzębia. Choroby te są bardzo powszechnym problemem zdrowotnym, występują u 80% psów. W grupie największego ryzyka znajdują się rasy małe i psy w podeszłym wieku. W szczególności w przypadku małych psów brak miejsca w jamie ustnej powoduje stłoczenie zębów. Jest to bezpośrednią przyczyną nasilonego wzrostu płytki bakteryjnej. Psy mniejszych ras często żyją też dłużej, w związku z czym w starszym wieku są jeszcze bardziej podatne na występowanie chorób przyzębia.

Choroby przyzębia są szczególnie częste u starszych psów. Występują nawet u 96% psów w wieku od 12 do 14 lat. Do chorób przyzębia zalicza się wszelkie dolegliwości zdrowotne w obrębie jamy ustnej. To m.in. stan zapalny, kamień nazębny, zapalenie dziąseł i paradontozę. Od 2006 r. częstość występowania chorób przyzębia u psów zwiększyła się o 23,3 proc. i z roku na rok wciąż rośnie. Profilaktyka we wczesnym okresie życia może pomóc zmniejszyć częstość występowania i dotkliwość chorób przyzębia u starszych psów.

Jedynie 14 proc. psów poddawanych jest pielęgnacji zębów w klinice weterynaryjnej. Zaledwie 2 proc. właścicieli codziennie szczotkuje swoim pupilom zęby. Dane te powiązano z wysokim wskaźnikiem występowania chorób przyzębia. To wskazuje na to, że u większości psów zęby nie są należycie pielęgnowane. Na to nakłada się fakt, że właściciele psów często błędnie uznają nieprzyjemny oddech, kamień, ślinienie się oraz inne objawy za naturalne. Jednocześnie nie dostrzegając wczesnych sygnałów świadczących o złym stanie zębów.

Manifest Whimzees:

Pies jest naszą własnością. To najlepszy przyjaciel człowieka. Wydobywa z nas ludzi to, co najlepsze. Obdarza nas bezwarunkową miłością, mimo że mamy tylko dwie nogi i absolutnie wszystko musimy dokładnie przemyśleć. Oto nasza obietnica: Kochamy Przyjacielu – obiecujemy ci zdrowie. Nasze produkty są wytwarzane wyłącznie z naturalnych składników. Obiecujemy ci życie w lepszym świecie. Nie zgodzimy się na żadne ustępstwa w dziedzinie naszych zrównoważonych praktyk produkcyjnych. Obiecujemy ci również szczęście. Jeśli istnieje jakaś kość, którą oboje lubimy, jest to wesoła kość. Wierzymy, że jest to najważniejsza kość ze wszystkich. Kochamy cię a nasza misja to sprawić, abyś ty kochał nas.