Czym karmić kota kastrata? - Blog Acana Polska

Aktualności

Emilia

Czym karmić kota kastrata?

Kot kastrat

Czy po kastracji mojego kota mam zmienić karmę?

Większość posiadaczy kotów decyduje się na kastrację lub sterylizację. Taki zabieg wpływa na zmiany w gospodarce hormonalnej i niejednokrotnie w połączeniu z nieodpowiednią dietą sprzyja tyciu naszych udomowionych tygrysów. Czym karmić kota kastrata, by zmniejszyć prawdopodobieństwo przybrania na masie?

Przede wszystkim trzeba kierować się naturalnymi potrzebami żywieniowymi kotów, które bez wątpienia są mięsożercami. Świadczy o tym anatomia i fizjologia układu pokarmowego, która przybliża je do ich dzikiego krewnego – żbika afrykańskiego. Pomimo tej wiedzy większość karm konwencjonalnych naładowanych jest zbożami, które są całkowicie zbędne w karmie kotowatych. Energia jest im dostarczana z przemian białek i tłuszczów, a nie z węglowodanów. Mała zawartość mięsa w karmie i przewaga wspomnianych zbóż lub np. ziemniaków wpływa na tycie naszych kociaków. Przy takiej diecie nie jest rzadkością, by kot wyglądał jakby połknął dwa inne..

Mamy jednak sposób, by nasze zwierzaki były najedzone i zdrowe – to nasze Biologicznie Odpowiednie Jedzenie ACANA i ORIJEN, które przepełnione jest nie zbożem, a świeżym, różnorodnym mięsem. Wszystkie składniki pochodzą od zaufanych farmerów i rybaków. Dzięki udziałowi nieskoglikemicznych owoców i warzyw problem z otyłością i cukrzycą nie istnieje. Jeśli jednak jakiś kociak już ma parę kilogramów więcej, to mamy dla niego rozwiązanie – specjalnie dla kotów z nadwagą powstał ORIJEN Fit and Trim. To, że formuła jest lżejsza (ma zmniejszoną zawartość tłuszczu do 15% s.m.) nie oznacza że jest mniej wartościowa – zawiera aż 85% mięsa, z czego 2/3 to mięso świeże, a 1/3 jest delikatnie dehydratyzowana. Ponadto ma w swoim składzie dodatek L-karnityny, który znany jest ze swoich właściwości odchudzających.

Wybierz Jedzenie Biologicznie Odpowiednie dla potrzeb swojego kota kastrata!

 

 

Zapisz się do newslettera

  • Otrzymaj 12% rabatu na pierwsze zakupy!
  • Bądź zawsze na bieżąco!
  • Nie przegap nowych treści

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress