Emilia

Jak obliczyć ilość węglowodanów w karmie?

Węglowodany

Przywiązujemy coraz większą uwagę do składu karm naszych zwierzaków więc chcemy, by w ich misce znalazło się zdrowe i smaczne jedzenie. Żywienie i psów i kotów powinno opierać się na biologicznych podstawach – są mięsożercami. Świadczy o tym ich pochodzenie – psa od wilka szarego, kota od żbika afrykańskiego. Dowodem przystosowania do diety bogatej w mięso jest też anatomia i fizjologia układu pokarmowego. Zatem opakowanie jedzenia dla naszych czworonogów musi być przede wszystkim bogate w białko i tłuszcze, których źródłem jest świeże i różnorodne mięso. Niestety w konwencjonalnych karmach gros składu stanowią wysokoglikemiczne zboża oraz niewielki udział mięsa pod postacią produktów poubojowych, które “po drodze” zostały mocno przetworzone. Taki skład powoduje, że karma jest bogata w węglowodany, które nie są niezbędne dla organizmu naszych zwierzaków. Jednak chwytając za opakowanie karmy i studiując jej skład analityczny nie znajdziemy informacji na temat ilości węglowodanów. Jak zatem dowiedzieć się jaki jest ich stosunek względem innych składników pokarmowych. Na podstawie informacji zawartych na opakowaniu można bez problemu obliczyć jaka jest zawartość węglowodanów. Wystarczy dodać białko ogólne, tłuszcz surowy, wilgotność, włókno surowe oraz popiół. Gdy uzyskaną sumę odejmiemy od stu otrzymany wynik będzie stanowił ilość węglowodanów w składzie jedzenia naszego zwierzaka.

węglowodany

W naszym jedzeniu ACANA i ORIJEN przeważają składniki mięsne dostarczające optymalnego poziomu białka i tłuszczu, podczas gdy poziom węglowodanów jest zmniejszony do koniecznego minimum. Ponadto węglowodany pochodzą z niskoglikemicznych owoców i warzyw, dzięki czemu nadwaga i cukrzyca zwierzakom nie grozi.

Nasze Biologicznie Odpowiednie Jedzenie przepełnione jest po brzegi świeżym mięsem w proporcjach WholePrey™. Dzięki temu na opakowaniu nie znajdziecie długiej listy sztucznych suplementów – prawie wszystkie składniki pokarmowe zapewnione są wraz z mięsem, chrząstkami, organami oraz szpikiem.

Stawiając na nasze jedzenie wybierasz dietę, która odzwierciedla naturalne potrzeby Twojego zwierzaka.

 

 

Wróć do listy aktualności