Marysia Milczarek

Jak dbać o zęby psa?

Psy, zwłaszcza te mniejsze, mają tendencje do gromadzenia się kamienia nazębnego. Powoduje on nie tylko nieprzyjemny zapach z jamy ustnej i nieestetyczny wygląd, ale w zaostrzonych stadiach może powodować dyskomfort psa oraz ból podczas pobieranie jedzenia, co w konsekwencji może prowadzić do utraty apetytu. Jak dbać o uzębienie psa? Czy da się zapobiec powstawaniu kamienia? 

Zapobiegaj, nie lecz!

Lepiej działać profilaktycznie i zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego, niż narażać swojego psa na dyskomfort i ból związany z chorobami przyzębia. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z nadmiernym gromadzeniem się płytki nazębnej, która jest przyczyną powstawania kamienia nazębnego u Twojego pupila.

3 zasady odpowiedniej higieny jamy zębów Twojego psa

Coroczne badanie stomatologiczne przeprowadzone przez lekarza weterynarii. Dla właścicieli zwierząt domowych to okazja do oceny zębów ich psów pod kątem wszelkich problemów, które mogły dotąd pozostać niezauważone. Jeśli lekarz weterynarii uważa, że zły stan zębów zwierzęcia jest zbyt zaawansowany, może zalecić czyszczenie zębów, w celu usunięcia nadmiaru płytki nazębnej lub kamienia nazębnego, a w razie potrzeby także leczenie.

Szczotkowanie zębów raz dziennie może pomóc utrzymać czystość i zdrowie jamy ustnej psa oraz złagodzić postęp chorób przyzębia. Choć wielu właścicielom zwierząt domowych procedura ta może się wydawać zniechęcająca, jest ona stosunkowo prosta. Wystarczy zaledwie kilka minut, aby przy użyciu specjalnej pasty do zębów dla psów usunąć płytkę nazębną i kamień nazębny.

Gryzaki dentystyczne najlepiej stosować codziennie jako przysmaki dla psów do naturalnego ścierania płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Dodatkowo przyczyniają się one do zwiększenia wydzielania śliny, ułatwiającej zmywanie osadów bakteryjnych i poprawę stanu zdrowia zębów.

Gryzaki dentystyczne Whimzees

WHIMZEES opracowano, aby pomóc w usunięciu płytki nazębnej i kamienia nazębnego u dorosłych psów poprzez mechaniczne ścieranie. To łatwy sposób na utrzymanie higieny jamy ustnej domowymi środkami. Dzięki twardej konsystencji i unikatowym wzorom WHIMZEES zachęcają do dłuższego żucia, wydłużając czas czyszczenia. Posiadają również wypustki i krawędzie ułatwiające czyszczenie trudno dostępnych miejsc na podobieństwo włosia szczoteczki do zębów. 

Wróć do listy aktualności