Marysia Milczarek

Jak nagradzać psa?

Kończą Ci się pomysły na nagradzanie Twojego psa? Masz w domu szczeniaka i zastanawiasz się w jaki sposób możesz go nagradzać, żeby uczył się czystości i podstawowych komend? W tym wpisie dowiesz się nie tylko jak, ale i czym nagradzać psa! 

Odpowiednie nagradzanie psa

To jak ważne jest nagradzanie psa, przekonał się pewnie każdy opiekun psa, zwłaszcza w pierwszych etapach życia psa. Jeśli chcemy nauczyć psiaka jakiejś komendy lub zachowania to musimy w jakiś sposób wzmocnić to zachowanie. Ważne jest to, w którym momencie nagrodzimy psa, aby zaczął on powielać zachowania, na których nam zależy. Przydatne w takich sytuacjach może być używanie klikera, dzięki któremu możemy popzez kliknięcie zaznaczyć odpowiednie zachowanie, a dzięki temu mamy chwilę na zastosowanie nagrody. Istnieje wiele możliwości pozytywnego nagradzania od pochwały słownej, zabawki do nagrody w postaci jedzenia. Niektóre psy są na tyle sprytne, że potrafią sobie kategoryzować wartość przysmaków. Co to oznacza? Po prostu znają ich wartość, którą określają przez ich smakowitość, a także wielkość. Dlatego tak ważna jest różnorodność przysmaków. Nie zamykaj się na jeden rodzaj przekąsek dla swojego psa. Wybieraj te naturalne, o różnej strukturze, z prostym składem, a przede wszystkim mięsne! 

Ciastka ciastkom nie równe 

Większości osób słowo “ciastka” kojarzy się z czymś niezdrowym, a na pewno mało wartościowym. Wybierając przysmaki dla swojego psa zwracaj zatem uwagę na ich naturalny skład. Ważne, aby przekąski te nie zawierały zbóż, były mięsne, ale także żeby były wartościowe. Zwracaj więc uwagę na dodatki stosowane w ciastkach. Wiele z nich może wpływać pozytywnie na zęby, czy sierść i skórę. Czyli wybierając przysmaki dla swojego pupila czytaj ich skład. 

Ciastka MEAT HIT

Nasze bezzbożowe, mięsne ciastka MEAT HIT to idealne rozwiązanie na zdrową i pożywną przekąskę dla Twojego psa. Aktualnie w naszej ofercie ciasteczka dostępne w 3 różnych wariantach smakowych, dzięki którym stosowanie różnorodnych przysmaków podczas treningu nie będzie problemem! 

MEAT HIT Dental Care – zawierają aż 50% mięsa – świeże mięso indyka, dehydratyzowane mięso kurczaka i świeże mięso ryb. Dostępne są w 2 wersjach dla psów małych oraz dużych ras. DENTAL CARE zostały stworzone z myślą o higienie i zdrowiu zębów psów. Ograniczony poziom węglowodanów oraz dodatek ekstraktu z zielonej herbaty zmniejszają ryzyko rozwoju bakterii w jamie ustnej psa, przyczyniających się do powstawania kamienia nazębnego. 

MEAT HIT Skin & Coat –  stworzone w Kanadzie przy użyciu techniki wypiekania – Oven Baked, dzięki której każde ciastko posiada wyjątkowe walory smakowe i zachowuje swoje wartości odżywcze. SKIN & COAT to rybna formuła na poprawę jakości skóry i sierści Twojego pupila. Zawarte w nich kwasy omega 3 oraz omega 6 są znane ze swojego pozytywnego wpływu na sierść psów, wykazują również  działanie przeciwzapalne w układzie kostnym. Ciastka te dostępne są w 2 gramaturach 110 g dla psów mniejszych oraz w 454 g dla psów większych

MEAT HIT Puppy – to wysokiej jakości bezzbożowy smakołyk dostępny w dwóch rozmiarach:  dla szczeniąt i młodych psów dużych ras oraz w mniejszej wersji w postaci kostek dla szczeniąt i młodych psów małych ras. Jednak nie samymi przysmakami żyje szczeniak! O tym jak ważne jest odpowiednie żywienie szczeniąt przeczytacie więcej tutaj

 

 

Wróć do listy aktualności