Emilia

Jak przechowywać Biologicznie Odpowiednie Jedzenie?

Jak przechowywać karmę?

Jak przechowywać karmę, by zachowała swoje właściwości?

Czy to małe, duże, czy też średnie opakowanie, obowiązują te same zasady przechowywania jedzenia suchego dla psów i kotów. Jednym słowem wielkość nie ma znaczenia! Zatem, o czym pamiętać, gdy otwieramy nowe opakowanie Biologicznie Odpowiednie Jedzenia? Jak przechowywać karmę?

Primo: zwróć uwagę na to, gdzie leży karma

Trzymanie jedzenia dla zwierzaka, tak jak i naszego, w nieodpowiednim miejscu, może skrócić jego przydatność. Wręcz może się ono popsuć. Dlatego, trzeba zwrócić uwagę na to, czy po otwarciu pozostawiliśmy opakowanie w suchym miejscu, z temperaturą pokojową lub bliższą chłodnej. Wilgoć może spowodować, że w karmie dla naszych zwierzaków zacznie się nowe życie. Nasze Biologicznie Odpowiednie Jedzenie nie jest konserwowane chemicznie, tylko poprzez użycie naturalnych substancji, jak tokoferole, czyli formy witaminy E. Poza tym działanie konserwujące w ACANA i ORIJEN przypisuje się świeżym ziołom zawartym w ich bogatym składzie. Gdyby po przechowywaniu naszego zdrowego jedzenia dla psów i kotów w wilgotnym miejscu nic się nie działo, wtedy można by to uznać za podejrzane. Zobrazujmy to zakupem chleba. Kiedy kupimy dobry chleb, który nie był konserwowany sztucznie i położymy w nieodpowiednim miejscu, po jakimś czasie zmieni kolor na zielony.

Pamiętaj o temperaturze

Zarówno przed i po otwarciu trzeba mieć na względzie, jakie panują warunki termiczne w miejscu przechowywania jedzenia dla zwierzaków. Trzeba zadbać o odpowiednie warunki także, gdy worek jest oryginalnie zamknięty. Szacuje się że, Jedzenie Acana i Orijen posiada około 18 miesięcy, od jego wyprodukowania,  do czasu wygaśnięcia przydatności do spożycia. Zbyt wysoka temperatura może skrócić przydatność. Podobnie, nie zalecamy trzymania ACANA i ORIJEN w lodówce. Po otwarciu umieść opakowanie w miejscu niedostępnym dla promieni słonecznych.

Przydatność do spożycia Jedzenia ACANA i ORIJEN po jego otworzeniu to czas do 3 miesięcy. Podobnie jak z jedzeniem dla ludzi, po rozpakowaniu czas niekorzystnie wpływa na jego świeżość. Warto zatem odpowiednio dostosować wielkość opakowania do tempa spożycia.

W czym trzymać karmę?

Możesz przesypać jedzenie pupila do specjalnie przeznaczonego na karmę pojemnika. Natomiast, nie nadaje się do tego opakowanie po detergentach i innych chemicznych substancjach. “Chrupki” muszą być szczelnie przechowywane. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego wiaderka na suchą karmę, to możesz nadal trzymać je w oryginalnym opakowaniu. Pamiętaj jednak, by zastosować “uszczelnienie”, poprzez zrolowanie góry opakowania, użycie klamerek lub strunowego zamknięcia, w które zaopatrzone są mniejsze worki Biologicznie Odpowiedniego Jedzenia.

 

Wróć do listy aktualności