Emilia

Jak wprowadzać jedzenie ACANA w menu Pupila?

Wprowadzenie Acany

Jak mam wprowadzić ACANĘ do żywienia mojego psa? 

Aby układ pokarmowy psa i kota mógł przyzwyczaić się do nowego rodzaju jedzenia należy wprowadzać nowy pokarm w miejsce starego stopniowo. “Przestawienie” zwierzaka z żywienia konwencjonalną karmą na Biologicznie Odpowiednie Jedzenie nie powinno następować raptownie. Tym sposobem unikniemy zaburzeń trawienia, które często łączą się ze zmianą rodzaju żywienia. Jak zatem wprowadzić jedzenie ACANA w miejsce innej karmy?

Najlepiej zacząć wprowadzać jedzenie ACANA w ilości 25% w stosunku do starej karmy (75%). Na przestrzeni tygodnia powoli zwiększamy proporcje nowej formuły, tym samym zmniejszając udział poprzedniej karmy. Pod koniec okresu przejściowego jedzenie ACANA powinno stanowić 100% psiej miski. Wśród jedzenia ACANA Twój Pupil ma do wyboru formuły przepełnione świeżymi rybami, świeżym drobiem lub różnorodnym czerwonym mięsem. Jak zmienisz już sposób żywienia zwierzaka na Biologicznie Odpowiednie posiłki, wtedy co jakiś czas możesz wybierać inne “smaki” jedzenia ACANA dla urozmaicenia psiej diety. Pamiętaj przy tym, by nową formułę również wprowadzać “łagodnie” w miejsce poprzedniej. 

Wszystkie linie naszego Biologicznie Odpowiedniego Jedzenia oparte są o proporcje Whole Prey™ . Oznacza to, że prócz mięsa mięśniowego, w składzie ACANA znajdują się świeże organy, chrząstki i szpik – cenne źródło niezbędnych związków mineralnych oraz witamin. Dzięki temu na opakowaniu nie przeczytasz obszernej listy syntetycznych dodatków. 

Jeśli karmiłeś psa karmą z dodatkiem zbóż, to dobrym wstępem do Biologicznie Odpowiedniego żywienia będzie linia jedzenia ACANA Classics, stworzona z myślą o wszystkich psach, niezależnie od rasy, w każdym wieku. Twój pupil ma do wyboru:

  • ACANA Wild Coast z rozmaitymi świeżymi rybami poławianymi w ich naturalnym środowisku;
  • ACANA Classic Red m.in. z jagnięciną, wołowiną angus, wieprzowiną yorkshire;
  • ACANA Prairie Poultry z kurczakiem i indykiem z wolnego wybiegu oraz z jajami ściółkowymi.

Gwarantujemy, że Twój zwierzak będzie dostawał w misce wszystko co niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju i utrzymania szczytowej kondycji. Jedzenie ACANA zostało stworzone z myślą o potrzebach każdego psa! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wróć do listy aktualności