Jak wybrać odpowiednie gryzaki dla psów? - Blog Acana Polska

Aktualności

Aneta Urbaniak

Jak wybrać odpowiednie gryzaki dla psów?

Jak wybrać gryzaki dentystyczne

Podobnie jak ludzie, psy potrzebują pielęgnacji jamy ustnej. Jednak w przeciwieństwie do ludzi, psy nie mogą nauczyć się myć zębów. A to właśnie regularne mycie zębów jest niezbędne w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej pupila. Dodanie odpowiednich gryzaków dentystycznych do rutynowej pielęgnacji to świetny sposób na zapobieganie chorobom, płytce nazębnej, kamieniowi nazębnemu i nieświeżemu oddechowi. Jaki wybrać gryzak dla psa? Skąd wiedzieć, który gryzak jest odpowiedni właśnie dla Twojego pupila? Sprawdź nasze trzy kroki, które pomogą Ci dokonać słusznego wyboru. 

1. Wybierz rodzaj – jaki gryzak dla psa?

Wybierając gryzaka dla psa, możesz wybierać spośród wielu różnych tekstur, kształtów i innych cech. Niektóre gryzaki są długie, podobne do patyków; inne są płaskie lub w kształcie kości. Niektóre są wyjątkowo twarde; inne – bardziej miękkie.

Podejmując decyzję dotyczącą gryzaka, weź pod uwagę wiek swojego psa, jego preferencje związane z gryzieniem i żuciem oraz stan zdrowia jego zębów. Na przykład szczenięta lub psy z wrażliwymi dziąsłami mogą potrzebować gryzaków o miękkiej konsystencji, podczas, gdy psy o silnych zębach będą preferowały żucie twardych gryzaków. Wybrany przez Ciebie gryzak powinien zadowolić Twojego zwierzaka, czyścić mu zęby i zaspokajać jego potrzebę żucia. WHIMZEES oferuje różnorodne gryzaki o różnorodnych kształtach i dla psów w różnym wieku.

2. Przeczytaj skład gryzaka dentystycznego

Upewnij się, że wszystkie informacje dotyczące gryzaków, które rozważasz są dla Ciebie jasne. Oto kilka konkretnych rzeczy, których należy szukać w zalecanych przez lekarzy weterynarii gryzakach dla psów:

 • wysokiej jakości, naturalne składniki,
 • żadnych ogólnie nazwanych składników lub nazw, których znaczenia nie możesz rozszyfrować,
 • żadnych produktów, które wywołują problemy żołądkowe lub alergie,
 • produkcja zgodna ze znanymi, rygorystycznymi standardami przepisami,
 • pieczęć akceptacji od Weterynaryjnej Rady Zdrowia Jamy Ustnej (VOHC).

3. Sprawdź, jaki rozmiar będzie odpowiedni dla Twojego psa

Gryzaki dentystyczne dla psów są dostępne w różnych rozmiarach, aby dopasować je do dziennego spożycia kalorii i wielkości pyska Twojego zwierzaka. Dobrze dobrana wielkość  gryzaka może pomóc uniknąć rozstroju żołądka spowodowanego przejadaniem się lub połykaniem zbyt dużych kawałków.

Właściwy rozmiar gryzaka determinuje również czas jego spożywania. Jeśli gryzak dla psa jest zbyt mały, pies skończy go jeść za szybko, przez co nie będzie skuteczny w czyszczeniu zębów. Jeśli zaś smakołyk jest zbyt duży dla Twojego psa, może powodować problemy napięciowe szczęki lub trudności trawienne. 

Dlaczego warto wybrać WHIMZEES jako dentystyczny gryzak dla psa?

Gryzaki dentystyczne WHIMZEES są wyjątkowo skuteczne we wsparciu zdrowia jamy ustnej – o około 80% w porównaniu do innych wiodących produktów*. Poznaj najpopularniejszy typy gryzaków WHIMZEES, aby dowiedzieć się dlaczego ludzie – i ich psy – tak bardzo je uwielbiają.

1. WHIMZEES Szczoteczka

Gryzak dla psa o kształcie szczoteczki do zębów, nie pozostawia najmniejszych wątpliwości co do swojej funkcjonalności! Jest przeznaczony dla psów, które ukończyły już proces wymiany zębów (powyżej 9 miesiąca życia). Miłośnicy psów niezwykle chętnie wybierają Szczoteczki jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji jamy ustnej pupila. WHIMZEES Szczoteczka dostępne są w czterech rozmiarach: 

 • XS – dla psów o wadze poniżej 7 kg,
 • S – dla psów o wadze 7-12 kg,
 • M – dla psów o wadze 12-18 kg,
 • L – dla psów o wadze 18-27 kg.

2. WHIMZEES Stix

Czy Twój pies uwielbia żuć patyki? WHIMZEES Stix są w takim razie świetną (i bezpieczną!) alternatywą. Weź pod uwagę, że drewniane patyki mogą odpryskiwać, a ich fragmenty wbijać się w jamę ustną zwierzaka, powodując infekcje. Ponieważ WHIMZEES Stix wystarczają na długi czas, Twój pupil może cieszyć się żuciem gryzaków, które redukują płytkę nazębną i nieświeży oddech. Dostępne są dla psów powyżej 9 miesiąca życia, w trzech rozmiarach:

 • XS – dla psów poniżej 7 kg,
 • S – dla psów 7-12 kg,
 • M – dla psów 12-18 kg.

3. WHIMZEES Jeż

Duże psy często pożerają gryzaki zbyt szybko i łapczywie. Przez to gryzaki nie są w pełni skuteczne. Na szczęście nie jest to problem z naszym Jeżem! Ten popularny gryzak ma zabawny kształt, jest smaczny i wzbudza zainteresowanie psów, jednocześnie czyniąc samo dobro w psiej jamie ustnej. Przeznaczony jest dla psów powyżej 9 miesiąca życia, o wadze 18-27 kg. 

4. WHIMZEES Wege Ucho

Zredukuj działanie szkodliwych bakterii, popraw oddech swojego zwierzaka i zapewnij dawkę pysznej, pożywnej i całkowicie naturalnej zabawy z Wege Uchem! Ten gryzak dla psa, mimo, że wyglądem przypomina ucho wieprzowe, jest w pełni wegetariańskim, pet-friendly produktem. Wzbudza ogromne zainteresowanie czworonożnych przyjaciół. Przeznaczony jest dla psów średnich i dużych – od 12 do 27 kg, które ukończyły 9. miesiąc życia. 

5. WHIMZEES Puppy 

Zdrowie jamy ustnej Twojego psa jest ważne na każdym etapie jego życia, ale bez wątpienia jest szczególnie ważne w okresie szczeniącym. Dlaczego? Ponieważ od najmłodszych chwil jesteś w stanie kształtować w psie dobre praktyki dbania o jamę ustną: przyzwyczajać go do „naturalności” mycia zębów i żucia gryzaków dentystycznych. Nasze gryzaki przeznaczone są dla szczeniąt już od 3. miesiąca życia. Zostały stworzone tak, aby jak najlepiej zadbać o delikatną jamę ustną szczeniaka. Dlatego są względnie miękkie, bezzbożowe i bezglutenowe. To receptura naturalna w 100%, wzbogacona wapniem dla wsparcia wzrostu silnych zębów i kości. 

Gryzaki WHIMZEES Puppy dla szczeniąt dostępne są w dwóch rozmiarach:

 • XS/S – dla szczeniąt o wadze 2,3-9 kg;
 • M/L – dla szczeniąt o wadze 9-18 kg.

*Na podstawie badania przeprowadzonego w niezależnej hodowli w 2017 r.

Zobacz także:

Zapisz się do newslettera

 • Otrzymaj 12% rabatu na pierwsze zakupy!
 • Bądź zawsze na bieżąco!
 • Nie przegap nowych treści

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress