Korzyści z diety rotacyjnej dla Twojego zwierzaka - Blog Acana Polska

Aktualności

Aneta Urbaniak

Korzyści z diety rotacyjnej dla Twojego zwierzaka

Dieta rotacyjna dla psa

Zwierzęta są w wielu aspektach podobne do nas. Mają swoje preferencje smakowe, cierpią z powodu wrażliwości na niektóre składniki, a nawet nudzą się jedzeniem. Podobnie jak my, psy i koty powinny spożywać szeroką gamę pokarmów, a wprowadzenie diety rotacyjnej do ich harmonogramu karmienia może przynieść wiele korzyści. 

Jakie korzyści daje dieta rotacyjna dla zwierząt domowych?

1. Ogranicza nudę

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się jeść to samo dzień w dzień, w tej samej ilości, przez miesiące, a nawet lata? Prawdopodobnie nie. Twój zwierzak też nie powinien! Psy i koty mogą cierpieć na znudzenie smakiem, dlatego ważne, aby przełamywać ich rutynę żywieniową. Dzięki temu na nowo rozbudzisz podekscytowanie posiłkiem.

2. Naśladuje naturalną dietę psów i kotów

Ryby jednego dnia, drób kolejnego, a czerwone mięsna na koniec tygodnia. Naturalna dieta przodków Twojego psa lub kota składałaby się z wielu rodzajów białka zwierzęcego, w zależności od tego, co danego dnia udałoby się mu upolować. Spróbuj przełamać rutynę żywieniową Twojego czworonoga i zobacz, jak rotacja smakami czyni go szczęśliwszym!

3. Może zapobiegać rozwojowi wrażliwości lub alergii pokarmowej

Im więcej rodzajów białka posmakuje Twój pupil, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że w przyszłości rozwinie się u niego ich nietolerancja. Szczególnie ważne jest to w przypadku szczeniąt, którym ograniczanie gatunków mięs, może wzmocnić wrażliwość pokarmową w dorosłości. Pamiętaj jednak, że dotyczy to każdego psa! Nietolerancja lub alergia pokarmowa może pojawić się na każdym etapie życia. Dlatego warto zapobiegawczo oswajać pupila z różnorodnością gatunków mięs. Dzięki diecie rotacyjnej, w której serwujesz pupilowi na przemian drób, czerwone mięsa i ryby, wzmacniasz układ trawienny Twojego psa lub kota.

Jak karmić dietą rotacyjną psy i koty?

ACANA Żywienie rotacyjne psa i kota

Wprowadzenie diety rotacyjnej dla Twojego zwierzaka jest naprawdę łatwe! Jeżeli Twój pupil nie jest psem o bardzo wrażliwym układzie pokarmowym, masz kilka sposobów na wprowadzenie rotacji karm. Możesz zmieniać formuły jedzenia codziennie, co tydzień, co miesiąc lub z worka na worek. Ta ostatnia metoda jest bez wątpienia najprostsza, jednocześnie zapewniająca zwierzęciu świeżość jedzenia. Aby rozpocząć dietę rotacyjną karm swojego psa lub kota wybraną formułą, np. ACANA Grasslands, a kiedy karma w opakowaniu się skończy, wybierz inną – np. ACANA Pacifica. Możesz również rotować smaki z posiłku na posiłek, każdego dnia. Tym zagwarantujesz swojemu pupilowi prawdziwą eksplozję smaków! Jeśli podajesz dwie formuły równolegle, każdego dnia, upewnij się, że wybierasz opakowania o gramaturach umożliwiających pupilowi zjedzenie karmy w ciągu 6-8 tygodni. To ważne, aby zjadane chrupki były świeże

Jeśli po raz pierwszy wprowadzasz nową formułę ACANA dla psa lub kota, koniecznie rozpocznij od stopniowego przygotowania pupila do nowego smaku. Dzięki temu zaoszczędzisz zwierzakowi problemów trawiennych. O tym, jak bezpiecznie wprowadzić nową karmę do diety pupila, przeczytasz tutaj. W przypadku wątpliwości napisz do nas lub zadzwoń. Nasz Dział Obsługi Klienta jest zawsze gotowy odpowiedzieć na wszystkie dodatkowe pytania – tel. 71 318 84 28, e-mail: info@acana.com.pl

Zapisz się do newslettera

  • Otrzymaj 12% rabatu na pierwsze zakupy!
  • Bądź zawsze na bieżąco!
  • Nie przegap nowych treści

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress