Jak prawidłowo przejść z jednej karmy na drugą? | Blog Acana Polska

Aktualności

Marysia Milczarek

Jak prawidłowo przejść z jednej karmy na drugą?

Pewnie każdy opiekun psa, czy kota zastanawia się jak szybko można zmienić karmę z jednego rodzaju, na inny. Czy zbyt gwałtowna zmiana może przyczynić się do biegunki i problemów z układem pokarmowym? O tym jak zrobić to prawidłowo i na co zwrócić uwagę w trakcie przejścia na inną karmę dowiecie się w tym wpisie!  

CO TO JEST KARMIENIE PRZEJŚCIOWE?

Karmieniem przejściowym nazywamy zmianę żywienia naszego pupila z jednej karmy na drugą. Należy to robić powoli, dając organizmowi zwierzęcia czas na dostosowanie się. Stopniowe wprowadzanie nowej karmy pomaga zapobiec rozstrojom żołądka, tym samym sprawić, że przejście to będzie płynne i wygodne. Należy pamiętać, że nie ma uniwersalnego sposobu na zmianę pokarmu. Zwierzęta bardziej wrażliwe mogą wymagać dłuższego czasu przestawiania z jedno rodzaju pokarmu na drugi. U jednych zwierząt na zmianę karmy wystarczy tydzień, a u innych trwać to może 3 tygodnie i dłużej. Najważniejsze jest to, aby w trakcie zmiany jedzenia obserwować pupila i dostosowywać zmianę do jego potrzeb.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ, ZMIENIAJĄC DIETĘ SWOJEMU PUPILOWI

Gdy zwierzę je przez dłuższy czas jeden rodzaj jedzenia, jego układ pokarmowy, w tym flora bakteryjna, dostosowuje się do trawienia i wchłaniania tego konkretnego pokarmu. Oznacza to, że chcemy zmienić dietę, powinniśmy robić to w sposób stopniowy. Koty lub psy potrzebują czasu na dostosowanie się do nowej diety. Jeśli zmiana na nową dietę jest zbyt gwałtowna, może powodować biegunki, luźniejsze stolce, wymioty i nadmierne gazy.

 

Acana - Jak prawdiłowo przejść z jednej karmy na drugą?

 

CO MOŻE PÓJŚĆ NIE TAK?

Luźny stolec

Gdy u Twojego zwierzaka pojawia się luźniejszy kał, zmniejsz przejście między dietą ACANA. Możesz dodać również purée z dyni jako dodatkowe źródło włókna. Zmniejszenie udziału jedzenia ACANA w diecie wydłuży czas wprowadzenia nowego jedzenia, ale ustabilizuje pracę układu pokarmowego, dając mu czas do aklimatyzacji. 

Nadmiar gazu

Nieprzyjemny zapach gazów oraz odchodów są wskaźnikiem wysokiej jakości diety opartej na mięsie. Zazwyczaj znikają one, gdy zwierzę w pełni dostosuje się do ACANA.

Wymioty

Jeśli u Twojego psa w trakcie zmiany jedzenia wystąpią wymioty, zwolnij przejście na  jedzenie ACANA. Jeśli to możliwe, podawaj mniejsze, ale także częstsze posiłki dla ułatwienia trawienia.

BIOLOGICZNIE ODPOWIEDNIE JEDZENIE IDEALNE DO PRZEJŚCIA Z MAREK KOMERCYJNYCH 

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z Biologicznie Odpowiednim Jedzeniem ACANA? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Nasza linia ACANA Classics została stworzona właśnie z myślą o stopniowym przechodzeniu z marek komercyjnych na Biologicznie Odpowiednie Jedzenie, idealnie dopasowane do potrzeb żywieniowych Twojego psa.

ACANA CLASSICS Classic Red – to aż 50% składników mięsnych w proporcjach Wholeprey. Oparta na czerwonych mięsach takich jak jagnięcina, wołowina i wieprzowina dostarczy Twojemu psu niezbędnych, naturalnych wartości odżywczych.

ACANA CLASSICS Prairie Poultry – przepełniona świeżym mięsem wolnowybiegowego kurczaka oraz indyka idealnie sprawdzi się w przejściu z marek komercyjnych na Biologicznie Odpowiednie Jedzenie. 

ACANA CLASSICS Wild Coast – oparta na mięsie ryb takich jak flądra, śledź pacyficzny i morszczuk srebrzysty, poławianych w zrównoważony sposób w naturalnym środowisku. Jeśli Twój pies uwielbia ryby, na pewno ją pokocha!

Zapisz się do newslettera

  • Otrzymaj 12% rabatu na pierwsze zakupy!
  • Bądź zawsze na bieżąco!
  • Nie przegap nowych treści

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress