
Żywienie rotacyjne odnosi się do rotacji diety, która zapewnia zwierzętom regularną zmianę karmy. Może to być tak proste jak zmiana karmy dla kota lub psa co drugi worek, lub zmiana z posiłku na posiłek. To, jak często, jak szybko będzie można zmieniać karmę psu, czy kotu, zależy od wrażliwości żołądka na różne rodzaje białek lub od tego, czy jak często lub, czy kiedykolwiek były one zmieniane.
Korzyści z żywienia rotacyjnego
Aby rozpocząć rotację diety, wystarczy po raz pierwszy zmieszać różne formuły ACANA 50/50. Następnie miłośnik zwierząt domowych może zmieniać formuły jedzenia tak często, jak tylko zechce, każdego dnia, co tydzień lub z worka na worek.
Żywienie rotacyjne naśladuje dietę ich przodków, pomagając wspierać odporność oraz środowisko żołądkowo-jelitowe psa, czy kota. Karmienie psa lub kota dietą rotacyjną naraża je na działanie szerszej gamy białek i pomaga zapobiegać wrażliwości.
Co może pójść nie tak?
Nadmiar gazu
Gdy u Twojego psa podczas zmiany pokarmu pojawią się nadmierne gazy. Zwolnij przejście między dietą ACANA lub spróbuj diety ACANA z innymi składnikami mięsnymi.
Swędząca, sucha skóra
Zauważyłeś, że po zmianie pokarmu Twój pies zaczął się drapać? Spróbuj formułę opartą na rybach. Wyższa zawartość kwasów Omega-3 w formułach rybnych pozytywnie wpłynie na stan zdrowia skóry i sierści.
Swędzące łapy i uszy
Twój pies zaczął wygryzać sobie łapki albo zaczęły go swędzieć uszy? Utrzymuj łapy i uszy czyste i suche. Spróbuj zastosować dietę ACANA z innymi składnikami pochodzenia zwierzęcego.
Miękki stolec
Kał w trakcie zmiany pokarmu stał się luźniejszy? Zwolnij przejście między dietą ACANA lub dodać purée z dyni w celu uzyskania dodatkowego włókna.
O tym, którą formułę ACANA wybrać do żywienia rotacyjnego więcej pisaliśmy tutaj.