Marysia Milczarek

Dieta Rotacyjna w żywieniu psów

Jak wprowadzić dietę rotacyjną w żywieniu Twojego psa? Żywienie rotacyjne odnosi się do regularnych zmian w diecie psów oraz kotów. Może być to zmiana karmy co worek, jak i zmiana z posiłku, na posiłek. To jak często i w jakim czasie można wprowadzić dietę rotacyjną, będzie zależało od wrażliwości pokarmowej zwierzęcia, rodzajów białek oraz od stylu życia opiekuna. Tego typu żywienie urozmaici dietę psa, czy kota, ale także zwiększy różnorodność odżywczą.

Żywienie rotacyjne – którą formułę ACANA wybrać? 

W żywieniu rotacyjnym psa oraz kota idealnie sprawdzi się Nasze Jedzenie z serii ACANA Regionals. W tej linii znaleźć można formuły z jagnięciną, czerwonym mięsem, czy wolnowybiegowym kurczakiem. Przez odpowiednio dobrane receptury ACANA Regionals, wprowadzenie diety rotacyjnej jest łatwe i bezpieczne. Rotacja formuł z linii Regionals zwiększy zainteresowanie psa, czy kota jedzeniem, urozmaici jego żywienie, nie powodując przy tym problemów żołądkowo-jelitowych. 

Na wybranych workach z linii Regionals możecie znaleźć naklejki informujące o możliwości wprowadzenia diety rotacyjnej w żywieniu psów oraz kotów. 

ACANA Regionals Ranchlands Dog – stworzona dla psów wszystkich ras, zawiera pięć różnorodnych mięs: wołowinę Angus, jagnięcinę, wieprzowinę Yorkshire, bizona oraz sandacza.  

ACANA Regionals Wild Prairie Cat – formuła dla kotów. Zawiera 75% składników mięsnych, z pięciu różnorodnych rodzajów: wolnowybiegowego kurczaka, indyka, jaj, sandacza oraz dorsza. 

Kolejną linią, która może sprawdzić się w żywieniu rotacyjnym jest ACANA Singles. W formułach tych można znaleźć karmy monobiałkowe, czyli zawierające tylko jeden rodzaj białka zwierzęcego. Dodatkowo zawierają one odpowiednie połączenia warzyw i owoców, które zaspokoją potrzeby psów z wrażliwym układem pokarmowym, ale również tych wybrednych, mających problemy z apetytem. 

Różne mięsa charakteryzują się inną zawartością aminokwasów, kwasów tłuszczowych, minerałów oraz witamin. I chociaż każde Nasze Jedzenie z serii Singles oraz Regionals spełnia wytyczne żywieniowe AFFCO, to wprowadzenie diety rotacyjnej zwiększa różnorodność w odżywaniu. Karmienie rotacyjne odzwierciedla również dietę dzikich psowatych, które w naturze polują na różne gatunki zwierząt. 

ACANA Singles Free-Run Duck – nasza najnowsza formuła z wolnowybiegową kaczką. Jest źródłem łatwoprzyswajalnego białka, dzięki czemu idealnie sprawdzi się u psów wrażliwych i wybrednych. 

ACANA Singles Grass-Fed Lamb – uwielbiana przez Miłośników Zwierząt formuła z jagnięciną. Sprawdzi się w żywieniu najbardziej delikatnych psów.

Wrażliwość pokarmowa, a dieta rotacyjna 

Wrażliwość pokarmowa często mylona jest z alergią pokarmową. Ta pierwsza jest znacznie powszechniejsza i charakteryzuje się słabszymi reakcjami pokarmowymi. Objawia się ona luźnymi stolcami, nadmiernymi gazami, swędzącą skórą oraz uszami. Urozmaicanie diety w młodym wieku, tak aby zawierała różne rodzaje białka zwierzęcego może zapobiec wystąpieniu wrażliwości pokarmowej.

Zmęczenie tym samym smakiem jedzenia 

Często dostajemy od was zapytanie: “Co robić, mój pies nie chce jeść już karmy, przecież jadł ją od szczeniaka i wszystko było w porządku”. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być właśnie wprowadzenie żywienia rotacyjnego. Wprowadzenie nowych smaków może zwiększyć zainteresowanie pokarmem. Żywienie rotacyjne może sprawdzić się również w przypadku psów wybrednych lub ze zmniejszonym apetytem, dzięki której chętniej będą one zaglądać do miski.

Wróć do listy aktualności