Emilia

Lista postanowień noworocznych, w trosce o zdrowie Twojego psa

Lista postanowień noworocznych

Zmiany na lepsze?

Nowy rok, nowe wyzwania, nowe postanowienia i nowe działania. A czy wśród nich są takie, które dotyczą Waszych najlepszych czworonożnych przyjaciół? Może warto wspólnie wziąć się do pracy, przyjrzeć się błędom, które popełniamy w wychowaniu swojego pupila i własnej dyscyplinie?

Czy wiecie, jak ogromny macie wpływ na zdrowie Waszych psów? Nie zapominajcie, że to od Was zależy jakość ich życia. To Wy decydujecie o tym co jedzą, czym się bawią, jak często przebywają na świeżym powietrzu, jaka jest ich aktywność fizyczna. To Wy wyprowadzacie je na spacer i to Wy powinniście po nich sprzątnąć.

Jeśli zmiany, to tylko na lepsze, takie, dzięki którym czworonogi będą szczęśliwsze.

Pamiętajcie, że szczęśliwy i zdrowy psiak = szczęśliwy właściciel.

Mamy kilka pomysłów, które warto zastosować, żeby psy jeszcze mocniej chciały merdać ogonami. Nowy rok może być dobrym momentem na ich realizację. Oto kilka naszych porad:

          Zdrowa karma –  nowy rok, to idealna okazja do zmian nawyków żywieniowych. “Jesteśmy tym, co jemy”, nie zapominajcie, że to samo dotyczy zwierząt. Jeśli nie jest Wam  obojętne ich dobre samopoczucie, to pamiętajcie, że odpowiednio zbilansowana dieta jest niezwykle ważna. Nasze Biologicznie Odpowiednie jedzenie to najlepszy wybór dla psów każdej rasy i w każdym wieku, np. bardziej aktywnym psiakom możecie podać ACANA SPORT & AGILITY, a mniej ruchliwym dorosłym psom ORIJEN Fit & Trim.

            Spacery – wraz z nowym rokiem postawcie na większą aktywność na świeżym powietrzu. Spacer to świetny pomysł, nawet, jeśli pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia. Wybierając się na spacer nie zapomnijcie zabrać ze sobą smyczy, obroży czy szelek Patento Pet. Jeśli chcielibyście, aby Wasze psy były bardziej aktywne, możecie zachęcić je do biegania zabierając na zewnątrz ich ulubione zabawki od JOLLY PETS

          Przysmaki treningowe  – jeśli Wasze psy są mało aktywne, warto wprowadzić zasadę nagradzania ich wysiłku, np. możecie je nagrodzić po treningu na świeżym powietrzu. W tym celu idealnie mogą się sprawdzić mięsne przysmaki dla psów MEAT HIT  bezzbożowe ciastka, idealne dla piesków każdej rasy, w każdym wieku. Takie przepełnione mięsem przekąski dla psów to coś więcej niż tylko smakowity mięsny kąsek. To doskonałe uzupełnienie diety, do tego pomocne w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł, mocnych stawów i lśniącej sierści.

            Sprzątanie po swoim pupilu – każdy właściciel powinien posprzątać po swoim psie. Jeśli jeszcze tego nie robicie, nowy rok może Was do tego zmotywować. Sprzątanie kupy psa wcale nie musi być kłopotliwe, można to zrobić np. za pomocą woreczków lawendowych EARTH RATED. Zacznijcie zabierać na spacery woreczki na psie kupy. Oprócz tego, że są komfortowe to dodatkowo przyjazne dla środowiska. Ich całkowity rozkład następuje w ciągu 24 miesięcy. Środowisko z pewnością na tym skorzysta.   

Pamiętajcie, liczą się nie tylko postanowienia, najważniejsza jest ich realizacja :-)

 

 

Wróć do listy aktualności