Emilia

Monodieta w żywieniu psa czy urozmaicenie w misce?

Monodieta dla Psa?

Karmię psa Acaną z rybami. Czy mogę zmieniać psu smak suchej karmy? Czy bardziej korzystna jest monodieta w żywieniu psa? 

Co rusz słyszy się opinię, że psy nie muszą mieć urozmaiconej diety. Faktem jest, że sposób ich żywienia może stanowić monodieta. Prawdą jest też, w naturze kuzyni naszych czworonogów mają dość urozmaiconą dietę – raz uraczą się drobiem, raz małym ssakiem. Rozwój rynku zoologicznego spowodował, że na wyciągniecie ręki mamy pełnoporcjowe karmy. Mało tego, nasze zwierzaki mają do wyboru różnego rodzaju smaki, począwszy od kurczaka, skończywszy na różnych gatunkach dziczyzny. Jednak, istnieje opinia, że jeśli zwierzakowi służy dana receptura karmy, to należy się jej  trzymać i nie eksperymentować ze zmianami.

Kiedy monodieta w żywieniu psa?

Oczywiście, jeśli pies jest szczególnie wrażliwy na zmiany, lepiej pozostać przy jednym typie receptury, np. Acana Singles, suchym jedzeniu szczególnie dedykowanym dla psów z alergią. Jeśli jednak nie ma przeciwwskazań, to oczywiście można co jakiś czas urozmaicić dietę pupila. Zmiany nie powinny być jednak raptowne, a każdą nową formułę należy wprowadzać stopniowo. Ważne jest, by jedzenie było idealnie zbilansowane, stworzone z myślą o naturze naszych psów. Takie właśnie jest nasze Biologicznie Odpowiednie Jedzenie – przepełnione świeżym, różnorodnym mięsem, w proporcjach Whole Prey. Dzięki temu Twój Pupil otrzymuje w misce niezbędne składniki odżywcze dla jego organizmu. 

Ważne jest, by jedzenie było idealnie zbilansowane, stworzone z myślą o naturze naszych psów.

Szeroki wachlarz smaków jedzenia dla psów

Spośród jedzenia ACANA i ORIJEN możesz wybrać dla zwierzaka formułę opartą na rozmaitych świeżych rybach, na czerwonym mięsie (m.in. wołowina angus, jagnięcina, bizon), na różnych gatunkach drobiu, dziczyźnie, w wersji monobiałkowej lub z wieloma źródłami białka zwierzęcego. Składniki, które “wchodzą” do każdego worka ACANA i ORIJEN, dostarczają nam sprawdzeni i zaufani farmerzy oraz rybacy. To najlepsza gwarancja naszego jedzenia.

Z naszym Biologicznie Odpowiednim Jedzeniem miska Twojego psa nigdy nie będzie nudna. 

 

Wróć do listy aktualności