Emilia

Postaw na Biologicznie Odpowiednią Klasykę!

Klasyka

Miłośnicy zwierząt coraz częściej zwracają uwagę na skład karm dla swoich czworonożnych podopiecznych. Poszukują produktu, który musi spełniać więcej funkcji niż tylko „wypełnienia” psiego lub kociego żołądka. Trendy w sektorze zoologicznym, wynikające ze wzrostu wiedzy na temat prawidłowego żywienia psów i kotów, wpłynęły na produkcję karm mających za zadanie zapewnienie optymalnego zdrowia i kondycji zwierząt towarzyszących. Przyczyniło się to do powstania rozmaitych karm funkcjonalnych, weterynaryjnych, suchych, półwilgotnych, mokrych itd., a lwią część regałów sieciówek, jak i sklepów osiedlowych zaczynają stanowić karmy bezzbożowe.  

Biorąc pod uwagę pochodzenie psa i kota, oraz anatomiczne i fizjologiczne podstawy żywienia zwierząt mięsożernych, zmniejszanie udziału pszenicy, kukurydzy i innych wyskoglikemicznych zbóż jest jak najbardziej uzasadnione. Niektórzy producenci nie rezygnują całkowicie z komponentów zbożowych, jak chociażby z ryżu często goszczącego w składzie karm z formułą hipoalergiczną. Popularyzacja żywienia psów i kotów karmami bez udziału zbóż namnożyła liczbę marek typu „no grain”, a kategoria super i ultra premium ma dodatkowo zachęcić do wyboru jednej z nich. Wczytując się w skład niektórych karm spod znaku „no grain” można zauważyć ziemniaki lub tapiokę, które mają wysoki indeks glikemiczny. Nie jest to bez znaczenia dla zdrowia czworonogów z tendencją do tycia i chorych na cukrzycę. Wysoki ładunek glikemiczny karmy może przyczynić się do tego, że zdrowie naszego pupila nie będzie ani „super”, ani „ultra premium”.

W rankingach karm gwiazdki „uznania” zbierają karmy pozbawione wspomnianych wypełniaczy, jednak na ogół są to tzw. marki własne. Może zastanawiasz się Drogi Czytelniku, czy są one odpowiednie dla Twojego zwierzaka, skoro mają skład na “medal”. Zobrazujmy to analogią do naszego stołu – wyobraź sobie, że chcesz zaprosić swoich przyjaciół na domową ucztę. Czy wolałbyś dać komuś obcemu przepis, bez uzyskania informacji gdzie kupił składniki do przyrządzenia głównego dania, i czy miejsce w którym będzie gotował spełnia odpowiednie normy? Z pewnością zgodzisz się z tym, że lepiej byłoby samemu zadbać o cały proces przygotowania potrawy, począwszy od ustalenia menu, po podanie jej na talerz. Tak też jest z naszym Biologicznie Odpowiednim Jedzeniem. W odróżnieniu od wiodących marek własnych, nie pozwalamy by nasze karmy powstawały poza naszą własną kuchnią. Dzięki temu Miłośnicy zwierząt mogą być pewni, że mamy całkowity nadzór nad wszystkimi etapami tworzenia jedzenia ACANA i ORIJEN. Możemy opowiedzieć o wszystkich z nich – począwszy od doboru składników, które trafiają do nas bezpośrednio od farmerów i rybaków, czyli naszych zaufanych dostawców, po sam proces pakowania. Nie korzystamy z usług pośredników, czy podwykonawców – chcemy znać każdy etap i dajemy Tobie gwarancję, że tak jest.

Czy zboża w karmie to zło? Niekoniecznie. 

Acana Classics to nowa linia Biologicznie Odpowiedniego Jedzenia. Twój zwierzak ma do wyboru bogate w drób jedzenie ACANA Prairie Poultry, Acana Wild Coast z obfitością ryb i ACANA Classics Red z jagnięciną, wołowiną i mięsem wieprzowym. Wszystkie formuły przepełnione są w 50% mięsem, z czego 1/3 jest świeża lub surowa. Składniki mięsne pochodzą od zwierząt zaklasyfikowanych jako zdatne do spożycia przez ludzi. Proporcje WholePrey™ zapewniają naturalne źródło niezbędnych witamin i związków mineralnych, z wysoką biodostępnością, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania długiej listy suplementów. Dodatek świeżych owoców, warzyw i ziół dopełnia bogactwa składników odżywczych. ACANA Classics ma zmniejszoną zawartość węglowodanów pochodzących z niskoglikemicznych składników, w tym z owsa. Może zastanawiasz się po co zboże w jedzeniu dla psa? Jak już wspomnieliśmy różni producenci karm kategorii no grain stosują zamiast wysokoglikemicznych zbóż, jak pszenica, ryż i kukurydza, składniki które równie szybko powodują wzrost cukru we krwi. Natomiast owies charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym więc nie ma zagrożenia, że nasz pupil przytyje lub będzie miał problem z cukrzycą. Dzięki zachowaniu owsa w formule, ACANA Classics stanowi idealny wstęp do Biologicznie Odpowiedniego żywienia. Jeśli Twój pupil dotychczas dostawał karmę konwencjonalną, w której składzie figurują różne rodzaje zbóż, to ACANA Classics pozwoli zastosować łagodne dla organizmu przejście na jedzenie dostosowane do jego natury – natury mięsożercy. Przestudiuj już dziś skład Acana Classics, a na pewno się z nim zgodzisz!

Wróć do listy aktualności