Emilia

Tak się SKŁADa, że wiemy co je Twój Pupil

Skład Karmy

Podczas wizyty na targach zoologicznych lub wystawach psów i kotów rasowych, co roku przykuwają uwagę stoiska z nowymi propozycjami karm. Estetyczne opakowania, ładnie brzmiące slogany, zapewniające o wyjątkowości danej marki i wiele innych atutów mogą nasuwać pytanie – jak tu wybrać najlepszą karmę dla naszego zwierzaka? Każdy miłośnik udomowionych czworonogów wie jak ważny jest skład jedzenia, które wsypujemy do miski. Dlatego zawsze warto przyjrzeć się temu, co kryje się za kolorową szatą graficzną opakowania, czy przypadkiem w środku nie jest równie “kolorowo”. Nie tylko trzeba wziąć pod przysłowiową lupę skład widniejący na opakowaniu, ale nieraz trzeba go przeczytać przy użyciu literalnej lupy. Wypisane małym druczkiem dodatki żywieniowe, sztuczne barwniki i konserwanty przyprawiają o dreszcze niejednego właściciela psa lub kota. Wybór tej jedynej dla naszego Pupila nie musi odbywać się na zasadzie “prób i błędów”. Ułatwieniem w doborze jedzenia będzie poznanie tego czym charakteryzuje się Biologicznie Odpowiedni posiłek dla psa i kota. 

  • Dużo, DUŻO mięsa – przy wyborze jedzenia dostosowanego do żywieniowych potrzeb zarówno psów, jak i kotów najlepiej jest poznać ile jest w jej składzie mięsa, ile jest świeżego mięsa i jaka jest różnorodność mięs.
  • W zależności od formuły, w jedzeniu ACANA jest od 50% do 75% składników mięsnych, w jedzeniu ORIJEN 85% mięsa. W składzie Twój zwierzak może znaleźć świeży drób, różne rodzaje świeżych ryb, bogactwo czerwonych mięs, dziczyznę..
  • WHOLE PREY vs. sztuczne suplementy – studiując skład karmy, która przykuła Twoją uwagę sprawdź ile zastosowano dodatków żywieniowych. 
  • Wszystkie formuły naszego Biologicznie Odpowiedniego Jedzenia oparte są o proporcje WholePrey™. Obok mięsa mięśniowego, do stworzenia każdego “worka” wykorzystano organy, szpik i chrząstki – cenne, naturalne źródło składników mineralnych i witamin. Dzięki temu na opakowaniu jedzenia ACANA i ORIJEN nie znajdziesz dłuuuuugiej listy suplementów.
  • MAŁO WĘGLOWODANÓW – To żadne novum, że psy i koty do prawidłowego funkcjonowania potrzebują przede wszystkim białek i tłuszczów zwierzęcych. Jednak większość konwencjonalnych karm jest naszpikowanych zbożami o wysokim indeksie glikemicznym lub innymi “wypełniaczami”, których podawanie może znacząco odbić się na zdrowiu zwierzaków.
  • ACANA i ORIJEN to przede wszystkim białko i tłuszcze pochodzące z mięsa. Na drugim miejscu skład naszego jedzenia wypełniają niskoglikemiczne, świeże owoce i warzywa oraz tonizujące świeże zioła. Dodatkowo dostarczają składników odżywczych w ich naturalnej formie. 
  • GDZIE i Z CZEGO POWSTAJE – może pozornie wydawać się, że nie ma znaczenia gdzie powstaje dana karma. Jednak nawet te ze znaczkiem premium to tzw. marki własne, których produkcja jest zlecana fabrykom “zewnętrznym”. 
  • ACANA i ORIJEN powstają w jednym miejscu – w naszej własnej Kuchni NorthStar® w Kanadzie. Znamy każdy etap tworzenia naszego jedzenia, dzięki czemu nic nie umknie naszej uwadze. Wszystkie składniki pochodzą od naszych regionalnych zaufanych dostawców – farmerów i rybaków. Każdego znamy z imienia. 

Jakie ma to znaczenie? Wszystko to sprawia, że wiemy co wsypujesz do miski swojego Pupila – możemy zagwarantować Biologicznie Odpowiedni skład jedzenia ACANA i ORIJEN.

Szukaj nas na międzynarodowych wystawach psów i kotów. Podejdź do stoiska Acana Polska, a Nasz Biologicznie Odpowiedni Skład z radością opowie o składzie naszego jedzenia!

Wróć do listy aktualności