W trosce o psi uśmiech - Blog Acana Polska

Aktualności

Marysia Milczarek

W trosce o psi uśmiech

Jako Miłośnicy zwierząt obserwujemy rosnący problem dentystyczny wśród psów w ostatnich latach. Sama dieta nie wystarczy, aby zadbać w pełni o uśmiech naszych psów. Do zdrowia naszych czworonogów podchodzimy bardzo kompleksowo, stąd już niebawem wśród starannie wybranych przez nas produktów, znajdziecie coś, co pomoże Wam najlepiej zadbać o psie uśmiechy. 

Dziś szczypta teorii, z którą każdy miłośnik psów powinien się zapoznać.

Najpowszechniejszym zaniedbaniem higieny jamy ustnej psa dla właściciela jest widoczny gołym okiem kamień na zębach pupila. Jednak istnieją inne objawy, które są charakterystyczne dla niewystarczającej higieny jamy ustnej psa.  

OBJAWY NIEODPOWIEDNIEJ HIGIENY JAMY USTNEJ PSA

Nieświeży oddech z pyska

Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej zazwyczaj związany jest z powstałym kamieniem nazębnym lub gromadzącą się na nim płytką bakteryjną. Wczesne wykrycie problemu i profilaktyka, pozwoli ograniczyć powstawanie płytki nazębnej, poprawiając ogólny stan uzębienia psa.  

Brak apetytu

Jest to jeden z najpowszechniejszych objawów różnego rodzaju chorób, jednak może mieć on również podłoże w nieodpowiedniej higienie jamy ustnej psa. Nagromadzony kamień nazębny, zapalanie dziąseł mogą powodować dużą bolesność podczas jedzenia, przez co zwierzę może wykazywać zmniejszony apetyt.

Zapalenie dziąseł

Zapalanie dziąseł powodowane jest nagromadzonym kamieniem nazębnym. Gromadzi się on najczęściej w okolicy linii dziąseł lub w szparach między zębami. W przypadku zapalenia dziąseł ważna jest jak najwcześniejsza diagnoza. Jest to proces odwracalny, jednak w stanie przewlekłym może wymagać interwencji specjalisty. Prawidłowa higiena jamy ustnej psa powinna zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego, a tym samym zapaleniu dziąseł.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress