W trosce o środowisko - Earth Rated woreczki kompostowalne | Blog Acana Polska

Aktualności

Emilia

W trosce o środowisko – Earth Rated woreczki kompostowalne

earth rated

Do grona wyjątkowych woreczków na psie odchody EarthRated dołączyła właśnie NOWOŚĆ. Wielu właścicieli psów, dla których troska o środowisko naturalne jest szczególnie ważna, czekało na ten produkt.

To biodegradowalne, kompostowalne woreczki na psie odchody Earth Rated. Wykonane zostały ze skrobi warzywnych. Ulegają zupełnej degradacji w naturalnym środowisku, rozkładając się tym samym czasie ok. 1 roku. Są bardziej wrażliwe na światło słoneczne i wilgoć, ale przy tym niezwykle wytrzymałe i elastyczne. 

Ich kompostowalne i biodegradowalne właściwości potwierdza posiadany certyfikat BPI. Dodatkowo spełniają one wytyczne ASTM D6400, co pozwala na ich utylizację w zakładach  kompostownia przyjmujących odchody zwierząt domowych. To doskonała opcja, by ograniczyć zużycie plastików.

Jak wygląda proces rozkładu woreczków biodegradowalnych?

W kontakcie worka z wilgotnym i ciepłym środowiskiem zostanie on „zjedzony” przez bakterie glebowe. Rozłożą go na biomasę, wodę i CO2. Pod wpływem warunków atmosferycznych i przy udziale bakterii materiał rozkłada się do pierwotnej postaci i wraca do gleby, z której wyrastają rośliny. To zamknięty cykl.

Nasze woreczki kompostowalne mają na sobie nieszkodliwy nadruk w kolorze zielonym, po którym również nie zostaną w ziemi żadne szkodliwe substancje.

W kartonowym opakowaniu znajdziesz 60 niezwykle wytrzymałych, przyjaznych dla środowiska woreczków Earth Rated. Ułatwią one codzienne czynności związane ze sprzątaniem po zwierzakach.

Woreczki Earth Rated! Nowość!

Zalecamy,  aby woreczki przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, co przedłuża ich żywotność.

Jesteśmy przekonani, że kompostowalne woreczki,  docenią osoby, dla których ekologia ma szczególnie znaczenie. O tym, jak ważne jest sprzątanie psi odchodów, wspominaliśmy już we wcześniejszym wpisie – przeczytaj tu. Wspólnie możemy zadbać o naszą planetę, a Earth Rated z pewnością będzie to prostsze.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).