W trosce o środowisko - Earth Rated woreczki kompostowalne - Blog Acana Polska

Aktualności

Emilia

W trosce o środowisko – Earth Rated woreczki kompostowalne

earth rated

Do grona wyjątkowych woreczków na psie odchody EarthRated dołączyła właśnie NOWOŚĆ. Wielu właścicieli psów, dla których troska o środowisko naturalne jest szczególnie ważna, czekało na ten produkt.

To biodegradowalne, kompostowalne woreczki na psie odchody Earth Rated. Wykonane zostały ze skrobi warzywnych. Ulegają zupełnej degradacji w naturalnym środowisku, rozkładając się tym samym czasie ok. 1 roku. Są bardziej wrażliwe na światło słoneczne i wilgoć, ale przy tym niezwykle wytrzymałe i elastyczne. 

Ich kompostowalne i biodegradowalne właściwości potwierdza posiadany certyfikat BPI. Dodatkowo spełniają one wytyczne ASTM D6400, co pozwala na ich utylizację w zakładach  kompostownia przyjmujących odchody zwierząt domowych. To doskonała opcja, by ograniczyć zużycie plastików.

Jak wygląda proces rozkładu woreczków biodegradowalnych?

W kontakcie worka z wilgotnym i ciepłym środowiskiem zostanie on „zjedzony” przez bakterie glebowe. Rozłożą go na biomasę, wodę i CO2. Pod wpływem warunków atmosferycznych i przy udziale bakterii materiał rozkłada się do pierwotnej postaci i wraca do gleby, z której wyrastają rośliny. To zamknięty cykl.

Nasze woreczki kompostowalne mają na sobie nieszkodliwy nadruk w kolorze zielonym, po którym również nie zostaną w ziemi żadne szkodliwe substancje.

W kartonowym opakowaniu znajdziesz 60 niezwykle wytrzymałych, przyjaznych dla środowiska woreczków Earth Rated. Ułatwią one codzienne czynności związane ze sprzątaniem po zwierzakach.

Woreczki Earth Rated! Nowość!

Zalecamy,  aby woreczki przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, co przedłuża ich żywotność.

Jesteśmy przekonani, że kompostowalne woreczki,  docenią osoby, dla których ekologia ma szczególnie znaczenie. O tym, jak ważne jest sprzątanie psi odchodów, wspominaliśmy już we wcześniejszym wpisie – przeczytaj tu. Wspólnie możemy zadbać o naszą planetę, a Earth Rated z pewnością będzie to prostsze.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress