Marysia Milczarek

Wielkanoc – jedzenie ze stołu nie dla psa!

Już za chwilkę, już za momencik – Wielkanoc! Okres świąteczny obfituje w różnorodne potrawy wielkanocne, które niekoniecznie nadają się do jedzenia dla naszych psów. W tym roku pewnie nie spotkamy się w wielkim rodzinnym gronie przy świątecznym stole. Jednak świąteczne potrawy na pewno pojawią się na naszym stole, a wraz z nimi te błagalne oczy psa mówiące “Zlituj się człowieku, daj kawałek biednemu piesku”. Dlaczego świąteczne jedzenie nie dla psa? I jak urozmaicić mu dietę, żeby nie mieć wyrzutów sumienia?

Świąteczne jedzenie nie dla psa

Nasze świąteczne potrawy charakteryzują się tym, że są przyprawione. I to głównie dlatego nie powinniśmy ich podawać naszym psom, czy w ogóle zwierzakom. Jeśli próbowaliście kiedyś z ciekawości psich przysmaków, czy karmy to pierwsze co zazwyczaj mówi opiekun psa to: “ale niesłone!”. Ta reakcja idealnie obrazuje różnice pomiędzy naszym ludzkim jedzeniem, a tym przygotowywanym dla naszych czworonożnych przyjaciół. Jedzenie gotowe dla naszych psów jest po prostu nieprzyprawione i dla nas wydaje się nie mieć smaku. Ponadto nasze świąteczne przyprawy nieraz są smażone na głębokim tłuszczu i chociaż są bardzo smakowite to nie nadają się jako przekąska dla psa. Na potrawy tłuste należy uważać zwłaszcza u psów starszych, a także schorowanych z chorą wątrobą, czy trzustką. Jednak świąteczne dania to nie tylko same słone i tłuste rzeczy, to także słodkości! I tych także zdecydowanie nie powinno podawać się psom. Mogą one zawierać czekoladę, ksylitol, czy rodzynki, które są dla naszych psów toksyczne! Więcej o produktach, które mogą poważnie zaszkodzić Waszym psiakom przeczytacie tutaj.  

Pomysł na świąteczny przysmak dla psa

Ale przecież ten pies stoi i patrzy na mnie tym błagalnym wzrokiem – jak mogę mu nic nie dać? Mamy dla Was rozwiązanie na zdrową przekąskę dla Waszych pupili! Dzięki naszej różnorodnej ofercie bez problemu znajdziesz idealny przysmak dla swojego psa! 

Twój pies uwielbia różnego rodzaju ciastka? Nasze MEAT HIT to bezzbożowe i mięsne ciastka dla psów. Dostępne w dwóch rozmiarach – w postaci mniejszych kostek, które świetnie sprawdzą się jako nagroda w treningu oraz nagradzaniu psów mniejszych ras. Dla większych psów dostępne w kształcie trójkątów, sprawdzą się idealnie jako większa przekąska. 

Nasze Biologicznie Odpowiednie liofilizowane przysmaki ORIJEN FREEZE-DRIED TREAT to naturalne przysmaki, zawierające w składzie 100% mięsa. ORIJEN FD powstają przez proces delikatnej liofilizacji, co sprawia, że wydobywamy z nich cenną wartość odżywczą i naturalne walory smakowe surowego jedzenia. Dostępne w wielu wariantach smakowych, dzięki czemu bez problemu odnajdziesz formułę dla swojego psa! 

Mamy też propozycje dla psich alergików! Nasze Biologicznie Odpowiednie liofilizowane przysmaki ACANA FREEZE-DRIED TREAT to monoproteinowe przysmaki z dodatkiem świeżych warzyw lub owoców. Polecamy je dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, alergiami pokarmowymi. Z pewnością zasmakują także Twojemu psu! 

Wróć do listy aktualności