Marysia Milczarek

Świąteczne jedzenie – nie dla psa!

Już za kilka dni święta, różnorodność potraw, które pojawiają się na świątecznym stole jest ogromna. Nie raz są one ciężkostrawne dla nas samych, a co z ich wpływem na nasze zwierzaki? Czy podawanie psu jedzenia ze stołu to dobry pomysł? Każdy opiekun psa wie jak ciężko odmówić swojemu pupilowi, gdy ten patrzy na wielkimi, szklistymi oczami. W okresie świątecznym, gdy do domu przyjeżdża cała rodzina, jeszcze ciężej zapanować nad tym, żeby nasze psy nie dostawały czegoś „pod stołem”.

Dlaczego jedzenie ze stołu nie jest odpowiednie dla psa?

Układ pokarmowy psa znacznie różni się od naszego. Pies to mięsożerca, ma krótki układ pokarmowy, przystosowany do spożywania posiłków opartych na mięsie. Nasze potrawy wigilijne do tego typu dań nie należą. Są one smażone, pieczone, tłuste, przyprawione i tym samym nieodpowiednie dla psa. Dodatkowo zawierają duże ilości węglowodanów, które w diecie psa nie są potrzebne. Na jakie produkty należy zwrócić szczególną uwagę i kategorycznie nie podawać ich naszemu pupilowi?

WINOGRONA I RODZYNKI. Są toksyczne dla naszych psów, mogą powodować niewydolność nerek, a w niektórych przypadkach prowadzić do śmierci zwierzęcia.

CZEKOLADA. Jest toksyczna dla psów przez zawartość teobrominy, może powodować biegunki, wymioty. Chociaż my uwielbiamy czekoladę, nie jest to odpowiednia przekąska dla naszego psa.

CEBULA. Dla psów toksyczna, powoduje zatrucie, w skrajnych przypadkach może prowadzić do śmierci zwierzęcia.

SÓL. Psy mają mniejsze zapotrzebowanie na sód, niż ludzie. Karmy gotowe zawierają odpowiednie zawartości sodu, dodatkowe podawanie psu potraw solonych może spowodować wzmożone pragnienie, w skrajnych przypadkach powodować wymioty.

PRZYPRAWY. Mogą powodować zatrucia organizmu oraz powodować dysfunkcje układu pokarmowego. Psy charakteryzują się innym metabolizmem jeśli chodzi o leki, zioła, czy przyprawy niż ludzie. Dlatego nie zawsze to, co zdrowe dla nas, będzie również zdrowe dla naszych zwierząt.

GRZYBY. Są toksyczne dla psów, nie zawierają cennych składników odżywczych. Negatywnie wpływają na pracę układu pokarmowego oraz nerwowego.

Jak odpowiednio żywić psa?

Pies to mięsożerca dlatego ważne jest, aby jego dieta opierała się na mięsie. Nasze Biologicznie Odpowiednie Jedzenie dla psów wszystkich ras, w każdym wieku przepełnione świeżymi składnikami mięsnymi w proporcjach Whole Prey to idealne jedzenie dla każdego psa! Ogromna różnorodność mięs w formułach ACANA i ORIJEN powoduje, że każdy znajdzie w naszej ofercie jedzenie odpowiadające biologicznym potrzebom jego psa. O tym jak wprowadzić jedzenie ACANA przeczytacie w tym wpisie

Idealny sposób na świąteczny przysmak dla Twojego psa?

Mamy dla was zdrową alternatywę do nagradzania waszych psiaków w święta! Nasze Biologicznie Odpowiednie liofilizowane przysmaki ORIJEN FREEZE-DRIED TREAT. To zdrowa przekąska, 100% naturalna, zawierająca w składzie 100% mięsa. Nasze zdrowe przysmaki powstają bez gotowania, nie dodajemy do nich sztucznych konserwantów, co sprawia, że wydobywamy z nich cenną wartość odżywczą i naturalne walory smakowe surowego jedzenia. Jedzenie przygotowujemy wyłącznie w naszej własnej kuchni, co sprawia, że możemy kontrolować każdy etap powstawania naszego jedzenia.

ORIJEN FD Treat Tundra Dog – Nasze mięsne liofilizowane przysmaki są przygotowywane z mięsa kozy, jelenia szlachetnego, dzika, kaczki, jagnięciny i makreli. Pyszny i zdrowy przysmak, który Twój pies pokocha!

ORIJEN FD Treats Six Fish Dog – Nasze mięsne liofilizowane przysmaki ORIJEN FD Treats Six Fish są przygotowywane z ryb poławianych w zrównoważony sposób w naturalnym środowisku. Składniki naszych przysmaków to wyśmienite połączenie sześciu ryb. Dostępne w wygodnych opakowaniach 42,5 g z praktycznym zamknięciem strunowym, które pozwoli zachować świeżość przysmaków na dłużej.

W naszym sklepie obowiązuje aktualnie promocja, w której przy zakupie 2kg jedzenia dla psa otrzymasz liofilizowane przysmaki ORIJEN za 1zł! Nie zwlekaj, kup je teraz, a dotrą do Ciebie przed świętami! 

Wróć do listy aktualności