Marysia Milczarek

Domowe sposoby na chłodzenie psa w lato

Wysokie temperatury są uciążliwe nie tylko dla nas, ale również dla naszych czworonogów. Brakuje Ci skutecznych sposobów na chłodzenie psa w lato? Mamy dla was sprawdzone, domowe sposoby na schłodzenie waszych psów w upały. 

Czy zastanawialiście się kiedyś jak psy radzą sobie z termoregulacją? Ich głównym mechanizmem służącym do oddawania ciepła jest zianie, łatwo je zaobserwować zwłaszcza podczas aktywności fizycznych, sytuacji stresowych oraz w upały. Psy nie pocą się, przez co umiejętne ochładzanie ich podczas wysokich temperatur, to bardzo ważna kwestia dla ich opiekunów. 

Domowe sposoby na chłodzenie psa w lato

DOSTĘP DO WODY 

W trakcie upałów zadbaj o to, aby Twój pies miał stały dostęp do wody do picia. Odpowiednie nawodnienie organizmu w gorące dni, to dla psa jeden z lepszych mechanizmów ochładzania się. Do miski z wodą możesz dorzucić kilka kostek lodu, dzięki którym efekt chłodzenia będzie jeszcze lepszy. 

ZIMNY RĘCZNIK 

Wystarczy zmoczyć ręcznik w zimnej wodzie, dobrze odsączyć i położyć na tułowiu psa. Ważne, żeby co kilkadziesiąt minut zdejmować ręcznik z psa i powtarzać  moczenie ręcznika w wodzie, tak aby cały czas zapewniał on psu efekt chłodzenia. Ręczniki zsuwają się z ciała psów, dlatego sposób ten sprawdzi się najlepiej podczas obecności opiekuna w domu. 

BASEN Z WODĄ 

Dla osób mieszkających w domu z ogrodem lub posiadających większy taras/balkon dobrym sposobem na chłodzenia psa w lato będzie zamontowanie dla niego basenu z wodą. Pies ma wtedy możliwość schłodzenia się wtedy kiedy tego potrzebuje. Ważne aby taki basen umiejscowić w miejscu nienasłonecznionym i wymieniać systematycznie wodę na świeżą. 

MROŻONE ZABAWKI 

Podczas upałów dobrze sprawdzą się mrożone zabawki wypełnione jedzeniem, dzięki którym pies wylizuje powoli zawartość zabawki, przez co jest w stanie ogrzać pochłaniane jedzenie, nie podrażniając gardła zimnym pokarmem. 

Jak wykonać psie lody? Wybierz zabawkę do której da włożyć się jedzenie, następnie wypełnij ją karmą. W formie wypełnienia dobrze sprawdzi się tutaj mokre jedzenie. Następnie włóż ją do zamrażalnika na około godzinę. Po upływie tego czasu lody dla Twojego psa są gotowe! 

W naszej ofercie znajdziecie zabawki wykonane z odpornej na gryzienie gumy, które idealnie sprawdzą się jako zabawki do mrożenia. Dodatkowo można myć je w zmywarce, co ułatwi utrzymanie ich w czystości. Jako wypełnienie bardzo dobrze sprawdzi się nasze mokre jedzenie EVANGER’S, które nie zawiera konserwantów, zbóż oraz sztucznych barwników. 

JOLLY PETS GRYZAK GRUSZKA – zabawka w kształcie gruszki, idealna do wypełniania jedzeniem. Wypełnioną gruszkę możesz wsadzić na kilkadziesiąt minut do zamrażarki. Taka zamrożona zabawka to idealny sposób na chłodzenie psa w lato! 

EVANGER’S Grain Free Królik – to ponad 60% mięsa z królika z dodatkiem wątróbki w formie pasztetu, które bardzo dobrze sprawdzi się w mrożonych zabawkach. 

Planujesz w tym gorącym czasie urlop z psem? Sprawdź nasze sposoby na bezpieczny wyjazd z pupilem. I pamiętaj w takie upalne dni nie zostawiaj swojego psa samego w samochodzie! Nawet chwila w nagrzanym samochodzie może spowodować udar, a w niektórych sytuacjach skończyć się śmiercią psa! 

Wróć do listy aktualności