Jak skutecznie odchudzić psa? - Blog Acana Polska

Aktualności

Marysia Milczarek

Jak skutecznie odchudzić psa?

W czasie kwarantanny, kiedy więcej czasu spędzamy w domu, poświęcamy też więcej czasu naszym psom. Można ten czas wykorzystać produktywnie i przyczynić się do poprawy kondycji i zdrowia naszego psa! A jeśli Twój psiak ma jakieś dodatkowe kilogramy, to idealny czas, żeby popracować nad jego sylwetką. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów, jak odchudzić psa. 

Jak rozpoznać czy Twój pies ma kilka kilogramów za dużo? 

Odchudzanie psa należy rozpocząć od rzetelnej oceny masy ciała. Najłatwiej jest zrobić zdjęcie swojego psa od boku oraz od góry, i na jego podstawie porównać go z systemem oceny kondycji ciała psa (BCS – body condition score). Pies o idealnej masie ciała powinien mieć łatwo wyczuwalne żebra podczas omacywania, bez nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pies powinien mieć dobrze widoczną talię. W perspektywie bocznej brzuch powinien być podkasany i zwarty. O tym, czym jest otyłość i jakie są jej przyczyny, pisaliśmy w oddzielnym wpisie

Jak odchudzić psa?

Po pierwsze odpowiednie jedzenie 

Jeśli chcesz odchudzić swojego psa skutecznie, to ważne jest, abyś wybrał odpowiednie  jedzenie. Odpowiednie, to znaczy jakie? Najlepiej niech będzie to jedzenie z kategorii light, o obniżonej zawartości tłuszczu. Jednak ważne jest też, aby pomimo obniżonej zawartości tłuszczu karma nie miała większej ilości węglowodanów. Skuteczna karma light dla Twojego psa powinna mieć obniżoną zawartość tłuszczu oraz węglowodanów, przy odpowiednim poziomie białka, z którego Twój pies będzie mógł w pierwszej kolejności czerpać energię. O tym, jak obliczyć ilość węglowodanów w karmie przeczytasz więcej tutaj

Nasze Biologicznie Odpowiednie Jedzenie ORIJEN Fit & Trim takie właśnie jest! Pomaga utrzymać odpowiednią masę ciała, a także wspomaga odchudzanie psa. ACANA Light & Fit to również formuła, dzięki której odchudzanie psa stanie się łatwiejsze i prostsze. 

Po drugie dawkowanie 

Pamiętaj, że odchudzanie psa to konieczność stosowania się do dawkowania podanych na opakowaniu i dostosowywać je do masy ciała psa oraz etapu odchudzania. Na naszym Biologicznie Odpowiednim Jedzeniu znajdziecie szczegółową tabelę dawkowania, dzięki której bez problemu będziecie mogli dostosować porcję jedzenia do stanu Twojego psiaka. 

Po trzecie i najważniejsze ruch! 

Niezależnie czy Twój pies ma nadwagę, czy nie, ruch to podstawa do zachowania jego zdrowia. Jednak u zwierząt z nadwagą jest on kluczowy. Bez odpowiedniej dawki ruchu nie osiągniesz oczekiwanego efektu. Połączenie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej zwiększa szanse na szybsze (ale nie za szybkie) osiągnięcie idealnej masy ciała psa. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów, jak zwiększyć poziom jego aktywności, a tym samym jak odchudzić psa. 

Zacznij od krótkiego i bezpiecznego spaceru ze swoim psem. To pozwoli na rozgrzanie mięśni psa. Rozpocznij od wolnego chodu. W trakcie możesz pobawić się zabawką, lub szarpakiem ze swoim psem. Koniec spaceru przebiegnijcie szybkim tempem. Gdy wrócisz do domu (jeśli mieszkasz w bloku koniecznie wejdź schodami – to też ćwiczenie), wykonaj kilkukrotnie różne sztuczki, które umie Twój pies. Może być to siad, waruj, wstań, czołganie się, czy suseł. Następnie możesz wykonać – za pomocą nakierowywania psa przy użyciu smakołyka – skręty tułowia psa, które zaangażują mięśnie brzucha. Możesz nauczyć również psa stawania na wyższych przedmiotach przednimi łapami i wykonywać w tracie tego różne kombinacje ćwiczeń. Tutaj nie ma ograniczeń, liczy się tylko Twoja kreatywność! Kwarantanna to dobry czas również na nauczenie Twojego psa nowych sztuczek, dzięki którym będziecie mogli wzmocnić więź oraz produktywnie spędzić czas! 

Wszystkie nasze rady dotyczą zwierząt zdrowych. Jeśli nie masz pewności, że Twój pies jest zdrowy, skontaktuj się najpierw ze swoim lekarzem weterynarii. Pamiętaj, że odchudzanie psa powinno zostać zaaprobowane przez specjalistę, który oceni stan zdrowia pupila. 

 

 

Zapisz się do newslettera

  • Otrzymaj 12% rabatu na pierwsze zakupy!
  • Bądź zawsze na bieżąco!
  • Nie przegap nowych treści

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress